İsrail Tehranın hava məkanına tam nəzarət etdiyini bildirib
İsrail 120-dən çox raket buraxılış qurğusunu məhv edərək Tehranın üzərində tam hərbi üstünlük əldə edib.
Bunu İsrail Müdafiə Ordusunun rəsmi nümayəndəsi Efi Defrin bildirib.
Onun sözlərinə görə, İsrail Ordusu İranın raket qurğularının üçdə birini məhv edib və İran səmasında havada tam üstünlük əldə edib.
"Əməliyyatın başlanğıcından bəri 120-dən çox raket buraxılış qurğusu məhv edilib. Bu da İranın raket buraxılış qurğularının ümumi sayının üçdə birini təşkil edir. Keçən gecə Hərbi Hava Qüvvələri eyni zamanda 20-dən çox "yer-yer" tipli raket sistemi məhv edib. Dünən axşam Hərbi Hava Qüvvələri mərkəzi İranda İsfahandakı təxminən 100 hərbi hədəfə zərbələr endirib", - E.Defrin əlavə edib.скачать dle 11.3

Израиль добился полного военного превосходства в воздухе над Тегераном, уничтожив более 120 ракетных пусковых установок.
Как передает Median.Az со ссылкой на израильские СМИ, об этом заявил официальный представитель Армии оборона Израиля (ЦАХАЛ) Эфи Дефрин.
По его словам, ЦАХАЛ уничтожил треть ракетных установок Ирана и добился полного превосходства в воздухе над иранским небом.
"С начала операции было уничтожено более 120 ракетных пусковых установок, что составляет треть от общего числа ракетных пусковых установок Ирана. <...> Прошлой ночью ВВС одновременно уничтожили более 20 ракет класса "земля-земля" до того, как их удалось запустить в сторону Израиля. Вчера вечером ВВС совершили несколько волн атак, на около 100 военных целей в Исфахане в центральном Иране" - добавил Дефрин.