Xankəndidə 37 ildən sonra "Son zəng" çalındı
Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidmətinin ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən verilən məlumata görə, bu gün azad Xankəndi şəhərində 37 ildən sonra orta məktəbdə "Son zəng" tədbiri keçirilib. Məzun günündə, həmçinin orta məktəbdə 1988-ci il məzunları üçün vaxtilə baş tuta bilməyən "Son zəng" tədbiri də qeyd olunub. Qürurverici gündə təşkil edilən tədbirdə Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsinin müavini Səbuhi Qəhrəmanov, Elm və Təhsil Nazirliyinin əməkdaşları məktəb heyəti, şagirdlər, valideyinlər, şəhid ailələri və müharibə veteranları da iştirak ediblər.
"Son zəng" günü Dövlət Himni səsləndirilib, Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyü uğrunda canlarını qurban vermiş şəhidlərin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Tədbirdə çıxış edən Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsinin müavini Səbuhi Qəhrəmanov Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan təhsilinin inkişafı istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərin gənclərin savadlı, həm də əsl vətəndaş kimi yetişməsində əvəzsiz rol oynadığını söyləyib. Bildirib ki, bu gün Azərbaycanın gələcəyi üçün layiqli, vətənpərvər gənclər yetişir. Səbuhi Qəhrəmanov dünyanın aparıcı ali təhsil müəssisələrində ölkəmiz üçün prioritet hesab olunan ixtisaslar üzrə gənclərin təhsil almalarına hər cür şərait yaradıldığını deyib.
"Son zəng" tədbirləri məktəblilərin musiqili-bədii çıxışları ilə davam edib.
Qeyd edək ki, bu il Xankəndi şəhər N.Gəncəvi adına 4 nömrəli orta məktəbi 14 şagird bitirərək məzun olub.скачать dle 11.3

В Ханкенди спустя 37 лет прозвенел последний звонок
В средней школе №4 имени Н.Гянджеви города Ханкенди прошло мероприятие по случаю "Последнего звонка".
Об этом сообщили в отделе по связям с общественностью Службы восстановления, строительства и управления в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах.
Согласно информации, сегодня в освобожденном городе Ханкенди впервые за 37 лет в средней школе прошло мероприятие по случаю "Последнего звонка". В этот день также последний звонок прозвенел для выпускников 1988 года, который в свое время не мог состояться. В мероприятии приняли участие заместитель специального представителя Президента Азербайджанской Республики в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах Сабухи Гахраманов, сотрудники Министерства науки и образования, сотрудники школы, ученики, родители, семьи шехидов и ветераны войны.
В день "Последнего звонка" прозвучал Государственный гимн, минутой молчания была почтена память шехидов, отдавших свои жизни за территориальную целостность Азербайджанской Республики.
Выступая на мероприятии, заместитель специального представителя Президента Азербайджанской Республики в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах Сабухи Гахраманов отметил, что меры, осуществляемые под руководством Президента Ильхама Алиева в направлении развития азербайджанского образования, играют неоценимую роль в воспитании молодежи как грамотных и настоящих граждан. Он отметил, что сегодня для будущего Азербайджана растут достойные, патриотичные молодые люди. Сабухи Гахраманов также сказал, что созданы все условия для получения молодежью образования по приоритетным для нашей страны специальностям в ведущих высших учебных заведениях мира.скачать dle 11.3