Azərbaycanın beynəlxalq axtarışa verdiyi şəxs Bosniya və Herseqovinada tutuldu
İyunun 12-də İnterpolun Azərbaycan Respublikasındakı Milli Mərkəzi Bürosu tərəfindən beynəlxalq axtarışa verilən daha bir nəfərin nazirlik tərəfindən Azərbaycana ekstradisiyası həyata keçirilib.
Belə ki, bir sıra şəxslərlə qabaqcadan əlbir olub quldurluq edərək (Azərbaycan Respublikası Cinayət Məcəlləsinin 181.3.2-ci maddəsi) zərərçəkmiş şəxsə məxsus 120 000 manat məbləğində pul vəsaitini ələ keçirməkdə ittiham edilmiş Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı Ramil Ramiz oğlu Məmmədovun yeri Bosniya və Herseqovinada müəyyən olunaraq həbs edilib.
Ədliyyə Nazirliyi tərəfindən müvafiq sorğu və tələb olunan sənədlər qarşı tərəfə təqdim olunub, habelə işçi danışıqlar aparılıb. Nəticədə həmin şəxsin ölkəmizə ekstradisiyası ilə bağlı razılıq əldə olunub.
Ramil Məmmədov nazirliyin Beynəlxalq əməkdaşlıq baş idarəsinin və Penitensiar Xidmətin məsul əməkdaşları tərəfindən Sarayevo şəhərindən ölkəmizə gətirilib və məhkəmənin həbs qərarına əsasən, Penitensiar Xidmətin müvafiq istintaq təcridxanasına yerləşdirilib.скачать dle 11.3

Из Боснии и Герцеговины экстрадирован гражданин Азербайджана
Гражданин Азербайджана Мамедов Рамиль Рамиз оглу, находившийся в международном розыске, экстрадирован из Боснии и Герцеговины.
Об этом сообщили в Министерстве юстиции.
Отметим, что Мамедов разыскивался по обвинению в разбое, совершенном по предварительному сговору с рядом лиц (статья 181.3.2 Уголовного кодекса АР) и присвоении средств в размере 120 тыс. манатов.
Рамиль Мамедов был доставлен из Сараево в Азербайджан сотрудниками Главного управления международного сотрудничества министерства и Пенитенциарной службы и помещен в соответствующий следственный изолятор на основании решения суда об аресте.