İsrailin baş naziri və prezidentinin təyyarəsi Təl-Əvivdən havaya qalxıb
İsrailin Baş naziri Benyamin Netanyahu və Prezidenti İsxak Hersoqun rəsmi təyyarəsi - "Sion qanadı" Təl-Əvivin Ben Qurion hava limanından havaya qalxıb.
Bu barədə "FlightRadar" xidməti məlumat verib.
İsrailin yüksək səviyyəli rəsmilərinin təyyarəsinin hara getdiyi və göyərtəsində kimlərin olduğu məlum deyil.
Qeyd edək ki, İsrail ordusu gecə saatlarında İranın nüvə və raket proqramlarına zərər vurmaq məqsədi daşıyan "Am Kelavi" ("Şir kimi millət") əməliyyatının başladığını elan edib. İsrail Hərbi Hava Qüvvələrinə məxsus təyyarələr Tehran da daxil olmaqla, bütün ölkə ərazisindəki hədəflərə zərbələr endirib.
Bundan əvvəl İsrailin Baş naziri Benyamin Netanyahu Qüdsün "İranın nüvə zənginləşdirmə proqramının ürəyinə" zərbə vurduğunu və raket proqramı obyektlərinə hücum etdiyini bildirib.скачать dle 11.3

Самолет премьер-министра и президента Израиля вылетел из Тель-Авива » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Самолет премьер-министра и президента Израиля вылетел из Тель-Авива
Официальный самолет премьер-министра и президента Израиля "Крыло Сиона" вылетел из аэропорта Бен-Гурион в Тель-Авиве.
Об этом свидетельствуют данные сервиса FlightRadar.
Куда направляется самолет первых лиц Израиля и кто находится на борту - неизвестно.
Ночью израильская армия объявила о начале операции "Ам КеЛави" ("Нация, как лев"), цель которой - нанесение ущерба ядерным и ракетным программам Ирана. Самолеты Военно-воздушных сил (ВВС) Израиля атаковали объекты по всей стране, в том числе в Тегеране.
До этого премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил, что Иерусалим нанес удары в "сердце иранской программы ядерного обогащения" и атаковал объекты ракетной программы Исламской Республики.скачать dle 11.3