12.06.2025 13:50 981
Vyanada Azərbaycan-Avstriya iqtisadi, kənd təsərrüfatı, sənaye, texniki və texnoloji əməkdaşlıq üzrə birgə komissiyasının 11-ci iclası keçirilib.
Bu barədə Azərbaycanın Avstriyadakı səfiri Rövşən Sadıqbəylinin “X” sosial şəbəkə hesabında bildirilib.
Məlumata görə, iclas iyunun 11-də keçirilib. Həmin gün Vyanada iki ölkənin biznes nümayəndələrinin iştirakı ilə işgüzar dəyirmi masa da baş tutub.
"Bu, ikitərəfli münasibətlərin inkişafını nəzərdən keçirmək üçün yaxşı fürsətdir. Bizim ikitərəfli iqtisadi əməkdaşlığımız çoxşaxəlidir. Buraya inşaat, kənd təsərrüfatı, nəqliyyat, tibbi texnologiyalar, xidmətlər, energetika, turizm və digər sahələrdə əməkdaşlıq daxildir. Bu isə ikitərəfli münasibətlərin dinamikliyini və inkişafını vurğulayır", - R.Sadıqbəyli yazıb.скачать dle 11.3

В Вене прошло 11-е заседание Азербайджано-Австрийской совместной комиссии по экономическому, сельскохозяйственному, промышленному, техническому и технологическому сотрудничеству.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на публикацию посла Азербайджана в Австрии Ровшана Садигбейли в соцсети Х.
Согласно информации, заседание состоялось накануне, 11 июня. В тот же день в Вене состоялся деловой круглый стол с участием представителей бизнеса двух стран.
"Хорошая возможность подвести итоги развития двусторонних отношений и наметить путь вперед. Наше двустороннее экономическое сотрудничество многогранно и охватывает строительство, сельское хозяйство, машиностроение, транспорт, медицинские технологии, услуги, банковское дело, энергетику и туризм, что подчеркивает динамичность и развитие двусторонних отношений", - написал Садигбейли.