Toyda Kəmalə Günəşli ilə məclis sahibi arasında DAVA: Xəsarət alan var - TƏFƏRRÜAT
Sumqayıtın Nizami küçəsində yerləşən "Park Palace" şadlıq sarayında keçirilən toy mərasimində məclis sahibi ilə müğənni Kəmalə Günəşli arasında dava-dalaş olub.
"Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, hadisə dünən axşam saatlarda qeydə alınıb.
Oğluna sünnət toyu keçirən V.Mikayılova 4 saatlıq çıxış üçün 4 min manata razılaşdığı Kəmalə Ələsgər qızı Mirzəyevanın ifalarından razı qalmayıb. Bu da davaya səbəb olub.
Toydan əvvəl V.Mikayılova K.Günəşlinin prodüseri ilə əlaqə saxlayaraq, onu toya dəvət edib və tərəflər 4 min manata razılaşıblar. Toy sahibi qarşı tərəfin kart hesabına elektron qaydada 300 manat beh göndərib. Dünən vədələşdikləri kimi müğənni şadlıq sarayındakı məclisə gəlib. Lakin bir qədər sonra məclis sahibi K.Günəşlinin yalnız fonoqram ifa etdiyini, arzuolunan mahnıları oxumadığını deyərək, ona irad bildirib və əvvəlcədən danışdıqları ödənişi etməyəcəyini deyib.
Bundan sonra onların arasında münaqişə yaranıb. İfaçı mikrofonla məclis sahibi haqqında təhqiramiz ifadələr işlədərək, onu digər qonaqların yanında alçaldıb. Hadisə həmçinin dava-dalaş, fiziki zorakılıqla müşayiət olunub.
K.Günəşli masadakı içki bakalını götürərək V.Mikayılovaya atıb. Bakal oradakı qohumlardan biri olan oğlanın sifətinə tuş gəlib və gənc xəsarət alıb.
Hadisədən sonra hər iki tərəf polisə müraciət edib. K.Günəşli vəd edilmiş pulu tələb edib. Qarşı tərəf isə müğənninin xuliqanlıq etdiyini və qonağa, eyni zamanda məclis sahibinə xəsarət yetirdiyini bildirib.

Драка между певицей Кямалей Гюнешли и организатором торжества: есть пострадавший » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Драка между певицей Кямалей Гюнешли и организатором торжества: есть пострадавший
Во дворце торжеств Park Palace, расположенном на улице Низами в Сумгайыте, возник конфликт между организатором мероприятия и певицей Кямалей Мирзоевой (псевдоним - Кямаля Гюнешли).
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Qafqazinfo, инцидент произошел вечером 10 июня.
Согласно информации, жительница Сумгайыта В.Микаилова организовала мероприятие по случаю обрезания сына. Она договорилась с певицей К.Мирзоевой о четырехчасовом выступлении за 4 000 манатов. Женщина перевела продюсеру исполнительницы 300 манатов в качестве задатка.
Однако во время торжества В.Микаилова выразила недовольство тем, что артистка исполняет песни под фонограмму и не поет желаемые композиции. В связи с этим она отказалась выплачивать оставшуюся сумму, что и стало причиной конфликта.
К.Мирзоева, говоря в микрофон, использовала в адрес организатора торжества оскорбительные выражения, унизив ее в присутствии гостей. Перепалка переросла в потасовку. В ходе инцидента певица взяла со стола бокал и бросила его в сторону В.Микаиловой, однако он попал в лицо молодому человеку - родственнику женщины, причинив ему травму.
После происшествия обе стороны обратились в полицию. К.Мирзоева потребовала выплатить обговоренную сумму, тогда как противоположная сторона заявила о хулиганских действиях певицы и о том, что она причинила физический вред гостю и организатору торжества.