Rusiyalı diplomat Finlandiya XİN-ə çağırılıb
Rusiyaya məxsus təyyarənin Finlandiyanın hava məkanını pozması səbəbindən bu ölkənin diplomatı Finlandiya Xarici İşlər Nazirliyinə (XİN) çağırılıb.
xəbər verir ki, bu barədə "Reuters" Finlandiya XİN-in bəyanatına istinadən məlumat yayıb.
"Rusiya səfirliyinin müvəqqəti işlər vəkili məsələ ilə bağlı Finlandiya Xarici İşlər Nazirliyinə çağırılıb", - məlumatda bildirilib.
Ölkənin Müdafiə Nazirliyi əvvəlki gün Rusiya hərbi təyyarəsinin Finlandiya hava məkanına daxil olduğunu bəyan edib. Qeyd olunub ki, pozuntu Helsinki şəhərindən 30 km şərqdə, Fin körfəzi sahilində baş verib.скачать dle 11.3

Министерство иностранных дел Финляндии пригласило дипломата РФ из-за нарушения российским самолетом финского воздушного пространства.
Об этом сообщает агентство Reuters со ссылкой на сообщение МИД Финляндии.
"Министерство иностранных дел сегодня пригласило временного поверенного в делах посольства России выступить по этому вопросу", - сказано в сообщении.
Накануне Минобороны страны заявило о вторжении российского военного самолета в финское воздушное пространство. Отмечалось, что нарушение было допущено в 30 км к востоку от города Хельсинки, на побережье Финского залива.