"İçərişəhər" Muzey Mərkəzinə direktor təyin olundu
Qeyd edək ki, o, fəaliyyətinə 1988-ci ildə Azərbaycan Xalça Muzeyində başlayıb, 1994-2005-ci illərdə İstiqlal Muzeyinin direktoru vəzifəsində çalışıb. 2005-ci ildən etibarən Mədəniyyət Nazirliyində uzun illər Muzey işi və mədəniyyət sərvətlərinə nəzarət şöbəsinin müdiri olub.
2021-2025-ci illərdə müxtəlif muzey layihələrinə rəhbərlik etmiş və ekspert qismində iştirak edib. Bu dövrdə onun bilavasitə iştirakı ilə bir çox konseptual təşəbbüslər və təşkilati işlər həyata keçirilib.
Azərbaycan mədəniyyətinin təbliği, muzey işinin təkmilləşdirilməsi sahəsindəki xidmətlərinə görə Azadə Hüseynova Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 28 yanvar tarixli sərəncamı ilə "Tərəqqi" medalı ilə təltif edilib.скачать dle 11.3

Назначен новый директор Музейного центра "Ичеришехер"
Она начала свою карьеру в 1988 году в Азербайджанском музее ковра. С 1994 по 2005 год занимала должность директора Музея независимости. С 2005 года долгие годы работала начальником отдела музейного дела и контроля культурных ценностей Министерства культуры.
В 2021-2025 годах Азада Гусейнова руководила различными музейными проектами и участвовала в них в качестве эксперта. В этот период при ее непосредственном участии были реализованы многие концептуальные инициативы и организационные работы.
Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 28 января 2016 года А.Гусейнова была награждена медалью "Терегги" за заслуги в области пропаганды азербайджанской культуры и совершенствования музейного дела.