Bu ilin əvvəlindən İrəvan-Bakı-İrəvan marşrutu üzrə iki dövlət reysi həyata keçirilib
Cari ilin yanvar ayından iyun ayınadək İrəvandan Bakıya və əks istiqamətdə iki dövlət reysi həyata keçirilib.
Bu barədə "Sputnik Ermənistan"a Ermənistanın Ərazi İdarəetmə və İnfrastruktur Nazirliyindən məlumat verilib.
"Bu il İrəvan-Bakı marşrutu üzrə bir reys və əks istiqamətdə bir reys həyata keçirilib. Hər iki halda, təyyarənin göyərtəsində yüksəkvəzifəli əcnəbi şəxslər olublar" - qurumdan bildirilib.
Nazirlikdən qeyd ediblər ki, əlavə məlumata malik deyillər, çünki dövlət reysləri üçün icazələri Ermənistan Xarici İşlər Nazirliyi verir.
Daha əvvəl verilən məlumatda bildirilmişdi ki, 2020-ci ildən İrəvan-Bakı-İrəvan marşrutu üzrə hava əlaqəsi yalnız beynəlxalq nümayəndə heyətlərinin daşınması üçün dövlət reysləri formatında həyata keçirilir. Marşrutun işə salınmasından bəri 68 belə uçuş həyata keçirilib.скачать dle 11.3

Сколько рейсов было совершено из Еревана в Баку с начала года?
С января по июнь 2025 года из Еревана в Баку и в обратном направлении было выполнено два государственных рейса.
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом сообщили в Министерстве территориального управления и инфраструктур Армении в ответ на письменный запрос.
"В этом году был выполнен один рейс по маршруту Ереван - Баку и один - в обратном направлении. В обоих случаях на борту находились иностранные высокопоставленные лица", - отметили в ведомстве.
Ранее сообщалось, что с 2020 года воздушное сообщение по маршруту Ереван - Баку - Ереван осуществляется исключительно в формате государственных рейсов для транспортировки международных делегаций. По данным СМИ, с начала запуска маршрута было выполнено 68 таких полетов.скачать dle 11.3