Kəmaləddin Heydərov Ramiz Mehdiyevin qohumunu təqaüdə göndərdi
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) Bakı Regional Mərkəzinin Maddi Texniki Təchizat üzrə rəis müavini, daxili xidmət polkovniki Elvin Xanlar oğlu Mehdiyev işdən çıxarılıb.
"Qaynarinfo"ya istinadla xəbər verir ki, fövqəladə hallar naziri general-polkovnik Kəmaləddin Heydərovun müvafiq əmri ilə polkovnik Elvin Mehdiyev vəzifəsindən azad olunaraq təqaüdə göndərilib.
Qeyd edək ki, Elvin Mehdiyev ötən ilin iyul ayında Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Maliyyə İdarəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilərək, Bakı Regional Mərkəzinin Maddi Texniki Təchizat üzrə rəis müavini təyin olunmuşdu. O, Prezident Administrasiyasının sabiq rəhbəri Ramiz Mehdiyevin qohumudur. Ramiz Mehdiyevin oğlu general-mayor Teymur Mehdiyev isə fövqəladə hallar nazirinin müavinidir.
Xatırladaq ki, bu ilin mart ayında müəmmalı səbəblərdən FHN-in Bakı Regional Mərkəzinin rəisi general-mayor Məhərrəm Həsənov vəzifəsindən kənarlaşdırılıb, bir neçə gün əvvəl 4 aylıq sərəncama götürülüb. Gəncə Regional Mərkəzin rəisi polkovnik Elnur Məhərrəmov vəzifəsindən azad edilərək, Bakı Regional Mərkəzinin rəisi vəzifəsinə təyin olunub.скачать dle 11.3

Кямаледдин Гейдаров отправил родственника Рамиза Мехтиева на пенсию » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Кямаледдин Гейдаров отправил родственника Рамиза Мехтиева на пенсию
Заместитель начальника Бакинского регионального центра по материально-техническому обеспечению Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) полковник внутренней службы Эльвин Мехдиев был освобожден от занимаемой должности.
Как передает Median.Az со ссылкой на Qaynarinfo, соответствующим приказом министра по чрезвычайным ситуациям генерал-полковника Кямаледдина Гейдарова полковник внутренней службы был отправлен на пенсию.
Отметим, что Эльвин Мехдиев в июле прошлого года был освобожден от должности начальника Финансового управления Государственной службы пожарной охраны и назначен заместителем начальника Бакинского регионального центра по материально-техническому обеспечению. Он является родственником бывшего руководителя Администрации Президента Рамиза Мехтиева. Сын Р.Мехтиева генерал-майор Теймур Мехдиев является заместителем министра по чрезвычайным ситуациям.
Напомним, что в марте 2025 года по неизвестным причинам начальник Бакинского регионального центра МЧС генерал-майор Магеррам Гасанов был отстранен от должности, а несколько дней назад взят в 4-месячное распоряжение. Начальник Гянджинского регионального центра полковник Эльнур Магеррамов был освобожден от должности и назначен начальником Бакинского регионального центра.скачать dle 11.3