Bill Geytsin sərvətinin əsas hissəsi Afrikaya çatacaq
“News 24” portalına istinadən xəbər verir ki, bunu o, Efiopiyanın paytaxtı Əddis-Əbəbədə Afrika İttifaqının qərargahında çıxışı zamanı elan edib.
“Bu yaxınlarda mən vəd etdim ki, mənim sərvətim növbəti 20 il ərzində ötürüləcək. Bu maliyyələşdirmənin əsas hissəsi burada, Afrikada problemlərin həllində sizə kömək etmək üçün xərclənəcək”, – Geyts bildirib və əlavə edib ki, pullar Bill və Melinda Geyts Fondu vasitəsilə daxil olacaq.
Yazda o, 2045-ci ilədək bu fondun müxtəlif layihələrin maliyyələşdirilməsinə 200 milyard dollar yönəldəcəyini açıqlamışdı.
Hazırda Bill Geyts planetin ən varlı insanlarının siyahısında beşinci yeri tutur. Onun şəxsi sərvəti 175 milyard dollara çatır.скачать dle 11.3

Основная часть состояния Билла Гейтса достанется Африке
Как передает Median.Az со ссылкой на портал News 24, об этом он объявил в выступлении в штаб-квартире Африканского союза в столице Эфиопии Аддис-Абебе.
"Недавно я пообещал, что мое богатство будет передано в течение следующих 20 лет. Основная часть этого финансирования будет потрачена на помощь вам в решении проблем здесь, в Африке", - заявил Гейтс, добавив, что деньги поступят через благотворительный Фонд Билла и Мелинды Гейтс.
Весной он сообщил, что к 2045 году этот фонд направит на финансирование различных проектов $200 млрд.
На текущий день Билл Гейтс занимает пятую позицию в списке самых богатых людей планеты. Его личное состояние достигает $175 млрд.скачать dle 11.3