AFFA-dan "Qarabağ" və Yassin Benziaya AĞIR CƏZA
AFFA İntizam Komitəsi "Qarabağ" və "Sabah" klubunu cərimələyib.
Bu barədə milli assosiasiyanın rəsmi saytı məlumat yayıb.
İntizam Komitəsinin bu gün keçirilmiş iclasında tərəflər arasında keçirilmiş Azərbaycan Kubokunun final oyununda yaşananlara hüquqi qiymət verilib.
"Qarabağ" klubuna dörd nəfər sarı vərəqə aldığı üçün 700 manat cərimə kəsilib. Ağdam təmsilçisinin məşqçisi Müşfiq Hüseynov 120-ci dəqiqədə meydana daxil olaraq hakimin qərarına etiraz edib. Birbaşa qırmızı vərəqə alan mütəxəssis iki oyunluq cəza alıb. Kluba 1500 manat cərimə tətbiq edilib.
Komandanın futbolçusu Yassin Benzia referini təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı qərəqə alıb. O, ardınca ədalət təmsilçilərinə fiziki təzyiq göstərməyə cəhd edib və bu səbəbdən 5 matçlıq cəza ilə üzləşib. "Qarabağ"a isə 3000 manat ödəməli olacaq. "Köhlən atlar" azarkeşlərin pirotexniki vasitədən istifadəsi ucbatından 1500 manat ziyana düşüb.
"Sabah"a isə beş futbolçu sarı vərəqə aldığından 700 manat, fanatların pirotexniki vasitədən istifadəsinə görə 1500 manat cərimə kəsilib.