Bakıda DSX mayoruna hücum edən kikboksçuları ağır cəza gözləyir
Dövlət Sərhəd Xidmətinin (DSX) mayoru, əməkdar məşqçi Fuad Zeynalovla insidentdən sonra həbs edilən kikboksçuların ittihamı ağırlaşdırılıb.
Bunu oxu.az-a açıqlamasında vəkil Yusif Seyfəlov bildirib.
Belə ki, ibtidai istintaq zamanı toplanmış sübutlar nəticəsində təqsirləndirilən şəxslər - Elçin Hüseynov, Elnur Həmidov və Musa Əhmədovun əməlində ağır cinayət tərkibi müəyyən olunub.
Onlara Cinayət Məcəlləsinin 221.2.1-ci (bir qrup şəxs tərəfindən və ya təkrarən xuliqanlıq) maddəsindən əlavə, eyni məcəllənin daha ağır - 126.2.4-cü (ümumi təhlükəli üsulla, xuliqanlıq niyyəti ilə qəsdən sağlamlığa ağır zərər vurma) maddəsi ilə yeni ittiham elan edilib. İdmançılar təqsirli bilinəcəkləri halda 6 ildən 11 ilədək azadlıqdan məhrum edilə bilərlər.
Qeyd edək ki, bu ilin yanvarında Xətai rayonunda baş verən hadisə zamanı bir qrup idmançı kikboksinq üzrə əməkdar məşqçi Fuad Zeynalov və onunla birlikdə olan şəxsə hücum edib. Hadisə nəticəsində sonuncunun ağır xəsarət aldığı bildirilib.скачать dle 11.3

Напавших на майора Госпогранслужбы кикбоксеров ожидает суровое наказание » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Напавших на майора Госпогранслужбы кикбоксеров ожидает суровое наказание
Обвинение против кикбоксеров, задержанных после инцидента с майором Государственной пограничной службы (ГПС) Азербайджана, заслуженным тренером Фуадом Зейналовым, было ужесточено.
Об этом в своем заявлении для Oxu.Az сообщил адвокат Юсиф Сейфалов.
По его словам, в ходе предварительного расследования собранные доказательства позволили установить в действиях обвиняемых Эльчина Гусейнова, Эльнура Гамидова и Мусы Ахмедова состав более тяжкого преступления.
Помимо первоначального обвинения по статье 221.2.1 (хулиганство, совершенное группой лиц или повторно) Уголовного кодекса, им было предъявлено новое, более серьезное обвинение по статье 126.2.4 (умышленное причинение тяжкого вреда здоровью общеопасным способом, из хулиганских побуждений). В случае признания вины спортсменам грозит лишение свободы на срок от 6 до 11 лет.
Напомним, инцидент произошел в январе этого года в Хатаинском районе, когда группа спортсменов напала на заслуженного тренера по кикбоксингу Фуада Зейналова и сопровождавшее его лицо. Сообщается, что в результате происшествия последний получил тяжелые травмы.скачать dle 11.3