29.05.2025 12:08 954
Qızılca kənd orta məktəbinin müəllimi işləyən Səbinə Quliyeva (soyad şərtidir) vəzifəsindən azad edilir. Hadisədən bir müddət sonra o, kənd marşrutunda keçmiş həmkarı Tacirə ilə rastlaşır və onu işdən çıxmasına Tacirənin səbəb olduğunu deyir. Avtobusda müəllimlər arasında mübahisə davaya çevrilir və onlar saçyolduya çıxırlar. Hadisə nəticəsində Səbinə Tacirəni saçından tutaraq avtobusda sürüyür.
Sürücü hadisəyə müdaxilə edərək onları ayırsa da, müəllimlər küçədə yenidən davaya başlayırlar. Hadisə nəticəsində Tacirə müxtəlif bədən xəsarətləri alır.
Faktla bağlı cinayət işi başlanır və iş məhkəməyə göndərilir.
Göygöl Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə S.Quliyeva Cinayət Məcəlləsinin 221.1-ci maddəsi ilə təqsirli bilinib, aylıq qazancından dövlət nəfinə 15 (on beş) faiz məbləğdə pul tutulmaqla 6 (altı) ay müddətinə islah işləri cəzasına məhkum edilib.

В Гёйгёльском районе учителя устроили драку в автобусе » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Как сообщает Oxu.Az, Сабина Гулиева (фамилия условная - ред.), работавшая учителем в средней школе села Гызылджа, была освобождена от должности. Через некоторое время после увольнения она встретила бывшую коллегу Таджиру в сельской маршрутке и заявила, что именно она стала причиной ее ухода с работы. Спор между учителями перерос в драку. Сабина, схватив Таджиру за волосы, протащила ее по автобусу.
Водитель вмешался в ситуацию и разнял их, однако учителя продолжили драку посреди улицы. В результате Таджира получила различные травмы.
По данному факту возбудили уголовное дело, которое было направлено в суд.
Решением Гёйгёльского районного суда С.Гулиева была признана виновной по статье 221.1 Уголовного кодекса Азербайджана и приговорена к исправительным работам сроком на 6 месяцев с удержанием 15% от ежемесячного заработка в пользу государства.скачать dle 11.3