Bakıda çökən evlərin sahiblərinə kompensasiya ÖDƏNİLDİ - VİDEO
Ötən ilin payızında paytaxtın Xətai rayonu, Əhmədli qəsəbəsində sakinlərin 18 il yaşadıqları evlər çöküb.
xəbər verir ki, o zaman məsələ ilə bağlı İri Şəhərlərin Birləşmiş Su Təchizatı Xidmətindən "Xəzər Xəbər"ə bildirilmişdi ki, Əhmədli qəsəbəsinin 4-cü Buta küçəsində Bakı Sukanal İdarəsinin istismarında olan 7 metr dərinlikdəki, diametri 1 200, 700 mm-lik boruların, o cümlədən ölçüsü 2 kvadratmetr olan dəmir beton konstruksiyadan ibarət qutu tipli kollektorun üzərində tikinti norma və qaydalarının tələbləri pozulmaqla fərdi yaşayış evləri tikilib.
Artıq sakinlərə kompensasiya ödənilib.
İri Şəhərlərin Birləşmiş Su Təchizatı Xidmətindən bildirilib ki, kompensasiya köçürülən günədək sakinlərin aylıq kirayə haqqı da qurum tərəfindən hər ay vaxtlı-vaxtında ödənilib.

Владельцам просевших домов в Баку выплачена компенсация - Видео
Осенью прошлого года в поселке Ахмедли Хатаинского района Баку просели частные дома, в которых граждане проживали 18 лет.
Ранее в Объединенной службе водоснабжения крупных городов заявили Xəzər Xəbər, что на 4-й улице Бута в поселке Ахмедли над трубами диаметрами 1 200 и 700 мм, расположенными на глубине 7 м и эксплуатируемыми Бакинским управлением водоканала, а также над коллектором коробчатого типа из железобетонной конструкции площадью 2 кв.м, построены частные жилые дома с нарушением требований строительных норм и правил.
Отмечается, что жителям уже выплачена компенсация. В Объединенной службе водоснабжения крупных городов подчеркнули, что до дня перечисления компенсации структура также своевременно оплачивала ежемесячную арендную плату граждан.