"Real Madrid" braziliyalı ulduzuna yeni müqavilə təklif etdi
ESPN-ə istinadən xəbər verir ki, müqavilə 2030-cu ilə qədər qüvvədə olacaq. 24 yaşlı futbolçunun maaşı vergilər çıxandan sonra illik 20 milyon avro olacaq və bütün bonuslarla bu məbləğ 30 milyona yüksələ bilər.
Vinisiusun bu səbəbdən Səudiyyə Ərəbistanından gələn təklifi rədd etdiyi bildirilib. Səudiyyə Ərəbistanı klubları braziliyalı ulduza bir milyard avro dəyərində beşillik müqavilə təklif ediblər.
Qeyd edək ki, braziliyalı 2018-ci ildən "Real Madrid"də çıxış edir. Onun Madrid klubu ilə hazırkı müqaviləsi 2027-ci ilin yayına qədər nəzərdə tutulub.скачать dle 11.3

Винисиус продлит контракт с "Реалом"
Нападающий "Реала" Винисиус близок к продлению контракта со "сливочными", сообщает Median.Az со ссылкой на ESPN.
Как отмечает источник, соглашение будет рассчитано до 2030 года. Зарплата 24-летнего футболиста составит 20 млн евро в год после уплаты налогов, а с учетом всех бонусов сумма может вырасти до 30 млн.
10 апреля сообщалось, что Винисиус отклонил предложение из Саудовской Аравии. Саудовцы предлагали ему пятилетнее соглашение на 1 млрд евро.
Бразилец выступает за "Реал" с 2018 года. Его контракт с мадридцами рассчитан до июня 2027-го.