Ronaldu "Əl-Nəsr"i tərk edəcək?
Portuqaliyalı hücumçu Kriştianu Ronaldu müqaviləsi başa çatdıqdan sonra Səudiyyə Ərəbistanının "Ən-Nəsr" futbol klubunu tərk edə bilər.
Bu barədə "Marca" qəzeti yazıb.
Bildirilib ki, Ronaldunun "Əl-İttihad" ilə matçda (2:3) məğlubiyyətə qəzəbli reaksiyası klub rəhbərliyinin xoşuna gəlməyib.
Nəşr qeyd edib ki, komanda başa çatan mövsümdə məqsədinə çatmadığı üçün tərəflər gələcək barədə yenidən düşünməli olacaqlar.
Eyni zamanda vurğulanıb ki, "Ən-Nəsr" və Ronaldu müqaviləni iki il uzatmaq barədə razılığa gəliblər.
Nəşrin yazdığına görə, qarşıdan gələn klublararası dünya çempionatında oynamaq istəyi K.Ronaldunun "Ən-Nəsr"dən ayrılması üçün əlavə stimuldur. İddia edilir ki, Beynəlxalq Futbol Federasiyası (FIFA) da portuqaliyalı futbolçunu iştirakçılar arasında görmək istəyir. "Ən-Nəsr" seçimdən keçə bilmədiyi üçün turnirə vəsiqə qazana bilməyəcək.скачать dle 11.3

СМИ: Роналду может уйти из "Аль-Насра"
Португальский нападающий Криштиану Роналду может покинуть футбольный клуб "Аль-Наср" из Саудовской Аравии по истечении контракта.
Об этом пишет газета Marca.
Сообщается, что руководству клуба не понравилась гневная реакция Роналду на поражение в матче с "Аль-Иттихадом" (2:3). Сторонам предстоит обдумать будущее, так как команда не выполнила задачи в завершающемся сезоне, говорится в публикации.
При этом отмечается, что "Аль-Наср" и Роналду договорились о продлении контракта на два года.
По данным издания, дополнительным стимулом для Роналду уйти из "Аль-Насра" является желание выступить на предстоящем клубном чемпионате мира. Утверждается, что увидеть португальского футболиста среди участников также хочет Международная федерация футбола. "Аль-Наср" на турнир не попадет, так как не прошел отбор.скачать dle 11.3