Leyla Əliyeva və Arzu Əliyevanın iştirakı ilə Bakıda növbəti ağacəkmə aksiyası keçirilib - VİDEO
Mayın 10-da Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, "IDEA" İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva və Bakı Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyevanın iştirakı ilə Suraxanı rayonu, Zığ şosesindəki boş ərazidə ağacəkmə aksiyası keçirilib.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, aksiya ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 102-ci ildönümünə həsr edilib.
IDEA könüllülərinin fəal iştirakı və Bakı Abadlıq Xidmətinin dəstəyi ilə keçirilən tədbir zamanı ərazidə 1 000 ədəd zeytun ağacı əkilib və yaşıllaşdırma ilə yanaşı, abadlıq işləri də aparılıb. Ağacların effektiv şəkildə sulanması və su israfının qarşısının alınması üçün damcılı suvarma sisteminin tətbiqi nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, tədbir Zığ-Aeroport yolu boyunca mütəmadi olaraq həyata keçirilmiş ağacəkmə kampaniyaları çərçivəsində həmin ərazidə aparılan yaşıllaşdırma işlərini yekunlaşdıran sonuncu aksiya kimi təşkil edilib.
Tədbirdə, həmçinin Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə həyata keçirilən "Bizim Mətbəx" sosial layihəsinin veb-saytı və sosial şəbəkə hesabları haqqında məlumat təqdim edilib. Layihənin əsas məqsədi aztəminatlı ailələrə və ehtiyacı olan şəxslərə isti yeməklər təqdim edərək onlara sevgi və qayğı ilə dolu bir mühit bəxş etmək və cəmiyyətimizdə həmrəylik ruhunu daha da gücləndirməkdir. Fəaliyyətə başladığı gündən etibarən "Bizim Mətbəx" könüllüləri Bakı və ətraf bölgələrdə yaşayan yüz minlərlə insana isti yeməklər təqdim edərək onların gündəlik həyatına isti münasibət və ümid bəxş etməyə nail olublar.скачать dle 11.3

Лейла Алиева и Арзу Алиева приняли участие в очередной акции по посадке деревьев в Баку - ВИДЕО
10 мая в Сураханском районе Баку на пустыре вдоль Зыхского шоссе прошла акция по посадке деревьев с участием вице-президента Фонда Гейдара Алиева, учредителя и руководителя Общественного объединения IDEA Лейлы Алиевой и руководителя Baku Media Center Арзу Алиевой.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, акция была приурочена к 102-й годовщине со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева.
В ходе мероприятия, проведенного при активном участии волонтеров IDEA и поддержке Бакинской службы благоустройства, на территории было высажено 1 000 оливковых деревьев, а также проведены работы по благоустройству. Для эффективного полива деревьев и предотвращения потерь воды предусмотрено применение системы капельного орошения.
Отметим, что данная акция стала завершающей в серии регулярных кампаний по посадке деревьев вдоль дороги между поселком Зых и Международным аэропортом Гейдар Алиев, проводимых в рамках работ по озеленению этой территории.
На мероприятии также была представлена информация о веб-сайте и аккаунтах в социальных сетях социального проекта Bizim Mətbəx ("Наша кухня"), реализуемого по инициативе вице-президента Фонда Гейдара Алиева Лейлы Алиевой. Основная цель проекта - предоставлять горячее питание малообеспеченным семьям и нуждающимся, создавая для них атмосферу любви и заботы, а также укреплять дух солидарности в нашем обществе. С первого дня своей деятельности волонтеры "Нашей кухни" смогли принести тепло и надежду в повседневную жизнь сотен тысяч людей в Баку и близлежащих регионах, предоставляя им горячие обеды.