Musiqi müəllimlərinin NƏZƏRİNƏ - Növbəti mərhələ başlayır
Mədəniyyət Nazirliyinin sistemindəki musiqi və incəsənət məktəblərində müəllimlərin attestasiyasının növbəti mərhələsinə başlanılır.
Mədəniyyət Nazirliyinin sistemindəki musiqi və incəsənət məktəblərində çalışan təhsilverənlərin peşəkar bilik, bacarıq və səriştələrinin qiymətləndirilməsi məqsədilə əmək qanunvericiliyinin tələbləri əsas götürülməklə müəllimlərin attestasiyası keçirilir.
Attestasiyanın ilk mərhələsi Bakı və Abşeron-Xızı regionları üzrə 47 musiqi və incəsənət məktəbinin 1759 nəfər fortepiano və musiqi nəzəriyyəsi müəllimini əhatə edib.
12 may tarixində başlayacaq növbəti mərhələdə Quba-Xaçmaz, Mil-Muğan və Şirvan-Salyan regionları üzrə 20 musiqi və incəsənət məktəbinin fortepiano və musiqi nəzəriyyəsi ixtisasları üzrə müəllimlərinin, habelə əvvəlki mərhələdə üzrlü səbəbdən iştirak edə bilməyən təhsilverənlərin, ümumilikdə 620 işçinin attestasiyası keçiriləcək.
Qeyd olunan ixtisaslar üzrə komissiyalar formalaşdırılıb və attestasiyanın təşkili ilə bağlı texniki komanda tam şəkildə təlimatlandırılıb.
Qeyd edək ki, attestasiya proqramları ilə Mədəniyyət Nazirliyinin rəsmi saytının elanlar bölməsində tanış ola bilərsiniz.скачать dle 11.3

ВНИМАНИЮ учителей музыки: начинается очередной этап аттестации » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
ВНИМАНИЮ учителей музыки: начинается очередной этап аттестации
Начинается очередной этап аттестации педагогов музыкальных школ и школ искусств системы Министерства культуры Азербайджана.
В целях оценки профессиональных знаний, умений и навыков преподавателей музыкальных школ и школ искусств при Министерстве культуры, на основании требований трудового законодательства проводится аттестация учителей.
Первый этап аттестации охватил 1 759 преподавателей по фортепиано и теории музыки из 47 музыкальных школ и школ искусств Баку и Абшерон-Хызынского региона.
На следующем этапе, который стартует 12 мая, будет проведена аттестация учителей по фортепиано и теории музыки из 20 музыкальных школ и школ искусств Губа-Хачмазского, Миль-Муганского и Ширван-Сальянского регионов, а также преподавателей, которые по уважительным причинам не смогли принять участие в предыдущем этапе, в общей сложности 620 работников.
По указанным специальностям сформированы комиссии и в полной мере проинструктирована техническая команда по организации аттестации.
Отметим, что ознакомиться с программами сертификации можно найти в разделе объявлений на официальном сайте Министерства культуры.скачать dle 11.3