Bakıda qadın evində hücuma MƏRUZ QALDI: Sabiq vəzifəli şəxsin nəvəsi SAXLANILDI - VİDEO
Mayın 2-də saat 19:30-da paytaxt sakini Şərafət Babayevanın yaşadığı ünvanda tanışı, 20 yaşlı Murad Əhmədov tərəfindən döyülməsi və ona kəsici alətlə xəsarət yetirilməsi barədə polisə müraciət daxil olub.
Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin əməkdaşı, polis leytenantı Lumu İsrəfilli məlumat verib.
O bildirib ki, əməli törətməkdə şübhəli bilinən M.Əhmədov saxlanılaraq Polis Şöbəsinə gətirilib, müvafiq izahatlar alınıb.
Təhqiqat araşdırmaları davam etdirilir.
Qeyd edək ki, zərərçəkmiş Şərafət Babayevanın bildirdiyinə görə, 3-4 gün əvvəl ayrıldığı sevgilisi Murad Əhmədov onun yaşadığı binanın 6-cı mərtəbəsindəki mənzilinə dəhlizdə yerləşən pəncərədən daxil olub.
Onun sözlərinə görə, M.Əhmədov zərərçəkənin telefonunu əlindən almağa çalışıb və mətbəxdən götürdüyü bıçaqla onu hədələyib. Müqavimət zamanı isə qadının əli bıçaqla yaralanıb.
Zərərçəkən bildirib ki, M.Əhmədov babası Oqtay Atakişiyevin Müdafiə Sənayesi Nazirliyində sabiq vəzifəli şəxs olması ilə öyünərək, ona qarşı hər hansı tədbirin görülməyəcəyini iddia edib.скачать dle 11.3

Задержан 20-летний внук экс-чиновника, напавший на девушку в ее квартире - ВИДЕО
2 мая около 19:30 в полицию поступило сообщение о том, что жительница Баку Шарафат Бабаева подверглась избиению и получила ножевое ранение от своего знакомого - 20-летнего Мурада Ахмедова.
Об этом заявила сотрудница пресс-службы Министерства внутренних дел лейтенант полиции Луму Исрафилли.
Она отметила, что подозреваемый был задержан и доставлен в отделение полиции. Ведется расследование.
Напомним, что, по словам пострадавшей, за несколько дней до происшествия она рассталась с М.Ахмедовым. 2 мая он проник в квартиру девушки на шестом этаже через окно в подъезде здания. Молодой человек попытался отобрать у нее телефон и угрожал кухонным ножом. Во время сопротивления Ш.Бабаева получила ножевое ранение руки.
Как заявили пострадавшая, М.Ахмедов утверждал, что является внуком бывшего высокопоставленного сотрудника Министерства оборонной промышленности Огтая Атакишиева и поэтому останется безнаказанным.скачать dle 11.3