Rusiyada general saxlanılıb
Moskvada müstəntiqlər Rusiya Milli Qvardiyasının Rəqəmsal İnkişaf və İnformasiyanın Mühafizəsi Departamentinin rəisi, general-mayor Mixail Varentsovu xüsusilə külli miqdarda dələduzluqla bağlı cinayət işi çərçivəsində saxlayıblar.
Bu barədə TASS hüquq-mühafizə orqanlarına istinadən məlumat yayıb.
Qeyd olunur ki, bir ay əvvəl bu işlə bağlı Rusiya Milli Qvardiyasının əsas informasiya texnologiyaları mərkəzinin rəhbəri Nikolay Çepkasov da həbs edilib.
Hər iki təqsirləndirilən şəxs Rusiya Federasiyası Cinayət Məcəlləsinin 159-cu maddəsinin 4-cü hissəsində (xüsusilə külli miqdarda dələduzluq) nəzərdə tutulan cinayəti törətməkdə ittiham olunur. Çepkasov və Varentsovu 10 ilə qədər həbs gözləyir.скачать dle 11.3

СМИ: В Москве арестовали генерала Росгвардии по делу о мошенничестве
В столице России Москве 235-й гарнизонный военный суд санкционировал арест руководителя Департамента цифрового развития и защиты информации Росгвардии генерал-майора Михаила Варенцова, задержанного в рамках уголовного дела об особо крупном мошенничестве.
"Суд отправил в СИЗО генерала Варенцова на срок предварительного следствия", - сказал собеседник агентства.
Как уточнили в суде, ходатайство об аресте генерала поступило вечером 22 апреля.
Месяц назад по этому делу был также арестован начальник Главного центра информационных технологий Росгвардии Николай Чепкасов. Обоим фигурантам инкриминируется совершение преступления, предусмотренного ч. 4 ст. 159 УК РФ (мошенничество в особо крупном размере). Чепкасову и Варенцову грозит до 10 лет лишения свободы.скачать dle 11.3