DTX xaricdə gizlənən cinayətkarı ölkəyə gətirərək həbs etdi
Səbail Rayon Məhkəməsində Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətində (DTX) aparılan cinayət işi üzrə saxlanılmış Ruslan Rafiq oğlu Nəcimov barəsində müstəntiqin vəsatəti və prokurorun təqdimatı əsasında həbs qətimkan tədbirinin seçilməsi ilə bağlı məhkəmə prosesi keçirilib.
Sabit silahlı qrup tərkibində terrorçuluqla bağlı cinayət əməllərinin törədilməsində şübhəli bilinən 08.06.1987-ci il təvəllüdlü Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı Ruslan Rafiq oğlu Nəcimov müxtəlif adlar altında xarici ölkə ərazisində gizlənməyə çalışıb.
DTX tərəfindən həyata keçirilmiş kompleks əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində Ruslan Nəcimovun xaricdə saxlanılaraq 15.04.2025-ci il tarixində ölkə ərazisinə gətirilib istintaqa cəlb olunması təmin edilib.
Məhkəmənin qərarı ilə Ruslan Nəcimovun barəsində 4 ay müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilib.скачать dle 11.3

СГБ задержала за рубежом подозреваемого в терроризме
В Сабаильском районном суде состоялось судебное заседание по избранию меры пресечения в виде ареста в отношении Руслана Наджимова, задержанного по уголовному делу, расследуемому в Службе государственной безопасности (СГБ) Азербайджана.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на СГБ, процесс прошел на основании ходатайства следователя и представления прокурора.
Подозреваемый в совершении преступлений террористического характера в составе устойчивой вооруженной группы гражданин Азербайджанской Республики Руслан Рафиг оглу Наджимов (1987 г.р.) пытался скрываться на территории иностранного государства под различными именами.
"В результате комплексных оперативно-разыскных мероприятий, проведенных СГБ, Р.Наджимов был задержан за рубежом и 15 апреля 2025 года доставлен на территорию страны для привлечения к следствию.
Решением суда в отношении Руслана Наджимова избрана мера пресечения в виде ареста сроком на четыре месяца", - говорится в информации.скачать dle 11.3