Şri Lankada silahlı şəxs kilsəyə tərəf atəş açıb
Atışma aprelin 18-də axşam paytaxt Kolombodan 160 km şimal-şərqdə yerləşən Manampitiyadakı kilsədə baş verib.
Polisin məlumatına görə, atəş nəticəsində pəncərərin şüşəsi sınıb, insan itkisi yoxdur. Şübhəli şəxs saxlanılıb. İlkin məlumata görə, hücumun səbəbi şəxsin pastora qarşı şəxsi düşmənçiliyi olub.
İnsident 2019-cu ildə Pasxa bazar günündə 279 nəfərin, o cümlədən 45 əcnəbinin ölümünə və 500-dən çox insanın yaralanmasına səbəb olan terror hücumların altıncı ildönümü ərəfəsində ölkə daxilində kilsələrdə təhlükəsizlik tədbirlərinin gücləndirilməsi fonunda baş verib.
Qeyd edək ki, 6 il əvvəlki hadisələrdən sonra hərbçilər və polis bayram günlərində mütəmadi olaraq dini obyektlərdə patrul çəkir.

Вооруженный мужчина открыл огонь по церкви в городе Манампития на северо-востоке Шри-Ланки.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Times of India, стрельба произошла 18 апреля вечером в церкви в Манампитии, в 160 км к северо-востоку от столицы Коломбо.
По информации полиции, в результате стрельбы были повреждены окна, пострадавших нет. Подозреваемый задержан. По предварительным данным, причиной нападения стала личная неприязнь к пастору.
Инцидент произошел на фоне повышенных мер безопасности в церквях по всей стране в преддверии шестой годовщины терактов в пасхальное воскресенье 2019 года, в результате которых погибли 279 человек, в том числе 45 иностранцев, и более 500 получили ранения.