Dövlət bəzi şəxsləri evlə təmin edəcək
Azərbaycanda əlilliyi müəyyən edilmiş şəxslər və şəhid ailələrinə dəstək, qayğı dövlətin diqqət mərkəzində olan əsas məsələlərdəndir.
"Trend"ə istinadla xəbər verir ki, növbəti dəfə bir sıra əlilliyi müəyyən edilmiş şəxslər və şəhid ailələri yeni mənzillərlə təmin olunacaqlar.
Məlumata əsasən, bu şəxslər üçün Ağstafa rayonunda 3 ədəd ikiotaqlı, 6 ədəd üçotaqlı mənzillər satın alınacaq.
Belə ki, artıq bununla bağlı Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyində müvafiq işlərə başlanılıb.

Государство обеспечит некоторых лиц жильем
В Азербайджане поддержка лиц с ограниченными возможностями здоровья и семей шехидов, забота о них являются одними из основных приоритетов для государства.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Trend, в очередной раз ряд лиц с инвалидностью и семей шехидов будут обеспечены новым жильем.
По информации, для них в Агстафинском районе будут куплены три двухкомнатные и шесть трехкомнатных квартир.
Так, в Агентстве социальных услуг при Министерстве труда и социальной защиты населения уже начата соответствующая работа в этом направлении.