Qarabağ Universitetinin yeni fakültələri Şuşa və Xocalıda fəaliyyətə başlayacaq - AÇIQLAMA
"Report"a istinadən xəbər verir ki, bunu Elm və Təhsil naziri Emin Əmrullayev Xankəndidə "Heydər Əliyev və Suveren Azərbaycan" mövzusunda keçirilən konfransda çıxışı zamanı deyib.
Nazir qeyd edib ki, 2030-cu ilə qədər universitetin Musiqi fakültəsi Şuşada, Kənd təsərrüfatı fakültəsi Xocalıda fəaliyyətə başlayacaq.
"Qarabağ Universiteti məhz Azərbaycan suverenliyin və ərazi bütövlüyünün bərpasından sonra yaradılan ilk universitetdir. Bu universitetin mahiyyəti tələbələridir. Bu şəhərin bərpasında və inkişafında tələbələrin rolu böyükdür, odur ki, buranı seçən tələbələrə təşəkkür düşür. Çünki buradakı tələbələrin çox başqa universiteti də seçə bilərdi. Hüquq fakültəsinə qəbul olan 600 baldan çox yığan tələbələrdir", - E.Əmrullayev əlavə edib.скачать dle 11.3

В Карабахском университете в последующие годы будут действовать 10 факультетов » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Карабахском университете в последующие годы будут действовать 10 факультетов
В Карабахском университете в последующие годы будут действовать 10 факультетов.
Как сообщает Report, об этом заявил министр науки и образования Азербайджана Эмин Амруллаев на конференции на тему "Гейдар Алиев и суверенный Азербайджан", проходящей в Ханкенди.
Министр отметил, что к 2030 году музыкальный факультет университета начнет действовать в Шуше, а сельскохозяйственный факультет - в Ходжалы.
"Карабахский университет является первым вузом, созданным после восстановления суверенитета и территориальной целостности Азербайджана. Роль студентов этого вуза в восстановлении и развитии города велика", - отметил Амруллаев.
Министр добавил, что на юридический факультет вуза поступают студенты, набравшие более 600 баллов.скачать dle 11.3