Maştağada kredit götürən şəxsin pulu oğurlanıb
Aprelin 10-da Sabunçu rayonu Maştağa qəsəbəsi ərazisində bir nəfərin avtomobilindən 5000 manat oğurlanıb.
Bildirilib ki, zərərçəkən polisə məlumat verərək həmin gün bankların birindən götürdüyü krediti avtomobilə qoyduğunu və başına belə bir hadisənin gəldiyini bildirib.
Polisin keçirdiyi tədbirlərlə nəqliyyat vasitəsindən oğurluq edən 30 yaşlı İ.Əsədullazadə saxlanılıb.
Analoji hadisə Sumqayıt şəhərində də baş verib. Polisə daxil olmuş məlumat əsasında keçirilən tədbirlə avtomobildən külli miqdarda xarici valyuta və bank kartları oğurlayan 60 yaşlı A.Talıbov saxlanılıb.

У жителя Маштаги украли деньги, взятые в кредит
Сообщается, что потерпевший, обратившись в полицию, заявил, что из его автомобиля были украдены деньги, полученные им в кредит в тот же день в одном из банков.
В результате мероприятий был задержан 30-летний И.Асадуллазаде, подовзреваемый в совершении кражи из транспортного средства.
Аналогичный случай произошел и в городе Сумгайыте. В ходе мероприятия, проведенного на основании поступившей в полицию информации, был задержан 60-летний А.Талыбов, подозреваемый в краже из автомобиля крупной суммы иностранной валюты и банковских карт.