İlham Əliyev Antalyada Avropa Şurasının Baş katibi Alen Berse ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin aprelin 12-də Antalyada Avropa Şurasının Baş katibi Alen Berse ilə görüşü olub.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, söhbət zamanı Alen Bersenin COP29 çərçivəsində ölkəmizə səfəri və onun Azərbaycan Prezidenti ilə görüşü məmnunluqla xatırlandı. COP29 zamanı qlobal iqlim gündəliyi ilə bağlı vacib qərarların qəbul olunduğu bir daha vurğulandı.
Görüşdə Azərbaycan ilə Avropa Şurasının icraedici strukturları arasında əlaqələrin perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparıldı.

В Анталье состоялась встреча Президента Ильхама Алиева с генсеком Совета Европы Аленом Берсе
12 апреля в Анталье состоялась встреча Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева с генеральным секретарем Совета Европы Аленом Берсе.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в ходе беседы с удовлетворением были упомянуты визит Алена Берсе в нашу страну в рамках COP29 и его встреча с Президентом Азербайджана. Было еще раз подчеркнуто, что в ходе СОР29 приняты важные решения, связанные с глобальной климатической повесткой дня.
На встрече состоялся обмен мнениями о перспективах отношений между Азербайджаном и исполнительными структурами Совета Европы.