İlham Əliyevin Antalyada Şimali Kiprin Prezidenti Ersin Tatarla görüşü olub (YENİLƏNİB)
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin aprelin 11-də Antalyada Şimali Kipr Türk Cümhuriyyətinin Prezidenti Ersin Tatar ilə görüşü olub.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, söhbət zamanı Prezident İlham Əliyevlə Ersin Tatar arasında ölkəmizdə və beynəlxalq tədbirlər çərçivəsində keçirilən görüşlər, həmçinin ötən il onun Şuşada Türk Dövlətləri Təşkilatının Dövlət başçılarının qeyri-rəsmi Zirvə toplantısında iştirakı məmnunluqla xatırlanıb.
Prezident İlham Əliyev Şimali Kipr Türk Cümhuriyyətinin Türk Dövlətləri Təşkilatına müşahidəçi qismində qatılmasını qeyd edib.
Ersin Tatar dövlətimizin başçısına Şimali Kipr Türk Cümhuriyyətinə göstərdiyi həmrəyliyə və dəstəyə, həmçinin bir neçə gün əvvəl ADA Universitetində keçirilən beynəlxalq forumda dediyi sözlərə görə minnətdarlığını ifadə edib.
Söhbət zamanı müxtəlif səviyyələrdə qarşılıqlı səfərlərin həyata keçirilməsi və bir sıra sahələrdə əməkdaşlıq məsələlərinə toxunulub.

Ильхам Алиев встретился в Анталье с Эрсином Татаром (ОБНОВЛЕНО)
11 апреля в Анталье состоялась встреча Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева с президентом Турецкой Республики Северного Кипра Эрсином Татаром.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в ходе беседы с удовлетворением были отмечены встречи Президента Ильхама Алиева и Эрсина Татара, проведенные в нашей стране и в рамках международных мероприятий, а также участие президента Турецкой Республики Северного Кипра в неформальном саммите глав государств Организации тюркских государств в Шуше в прошлом году.
Президент Ильхам Алиев подчеркнул вступление Турецкой Республики Северного Кипра в Организацию тюркских государств в качестве наблюдателя.
Эрсин Татар выразил главе нашего государства признательность за солидарность и поддержку Турецкой Республики Северного Кипра, а также слова, сказанные им на международном форуме, состоявшемся в Университете АДА несколько дней назад.
В ходе беседы были затронуты вопросы взаимных визитов на различных уровнях и сотрудничества в ряде сфер.