Sumqayıtda sahibsiz itlərin hücumuna məruz qalan uşaqların SON VƏZİYYƏTİ açıqlandı
Ötən gün Sumqayıt şəhərinin 12-ci mikrorayon ərazisində sahibsiz itlərin hücumuna məruz qalan uşaqların son vəziyyəti açıqlanıb.
Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyindən (TƏBİB) oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq bildirilib ki, aprelin 9-u saat 18:00-da it dişləməsi diaqnozu ilə Sumqayıt Tibb Mərkəzinin nəzdindəki Uşaq Xəstəxanasına yerləşdirilən 2020-ci il təvəllüdlü şəxsin (kişi cinsli) müalicəsi davam etdirilir.
"Başın dişlənmiş-didilmiş yarası diaqnozu təyin edilən pasiyentin vəziyyəti stabil qiymətləndirilir. Digər beş nəfərin hər birinə zəruri tibbi yardımlar göstərilib. Müvafiq peyvənd vurulan, vəziyyəti qənaətbəxş olan dörd nəfər isə ambulator müalicə üçün evə buraxılıb", - deyə məlumatda vurğulanır.скачать dle 11.3

Стало известно о состоянии подвергшихся нападению бродячих собак в Сумгайыте детей
Стало известно о состоянии детей, подвергшихся минувшим днем нападению бродячих собак в 12-м микрорайоне Сумгайыта.
В ответ на запрос Oxu.Az в Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB) заявили, что лечение мальчика (2020 г.р.), поступившего 9 апреля в 18:00 в Детскую больницу при Сумгайытском медицинском центре с диагнозом "укус собаки", продолжается.
"Состояние пациента, у которого была диагностирована укушенная рваная рана области головы, оценивается как стабильное. Каждому из пяти пострадавших, госпитализированных в Детскую больницу, оказана необходимая медицинская помощь. Четверо человек, состояние которых оценено как удовлетворительное, после соответствующих прививок были выписаны на амбулаторное лечение", - говорится в сообщении.скачать dle 11.3