Prezident: "Qarabağa səfər edənlər bu gün də orada barbarlığın səviyyəsinin şahidi ola bilərlər"
"Bizim hərbi əməliyyatların aparılması üslubumuz onu göstərdi ki, imkanlarımız çox yüksək səviyyədədir. Biz qisas almağa çalışmırdıq, hərçənd, başa düşmək olardı ki, illər ərzində biz işğalın qurbanı olmuşduq".
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev ADA Universitetində keçirilən "Yeni dünya nizamına doğru" mövzusunda beynəlxalq forumda çıxışı zamanı söyləyib.
"Qarabağa səfər edənlər bu gün də orada barbarlığın səviyyəsinin şahidi ola bilərlər. Ona görə də mən hesab edirdim ki, biz döyüş meydanında qisas alacağıq və döyüş meydanından kənarda normal insan davranışına və müharibə qaydalarına zidd olan heç bir əməl törətməyəcəyik", - deyən dövlətimizin başçısı müharibənin bütün beynəlxalq qaydalara uyğun olaraq aparıldığını və bütün mütəxəssislərin bunu yüksək qiymətləndirdiklərini vurğulayıb.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: Посещающие Карабах и сегодня могут стать свидетелями творившегося там варварства
Наш способ ведения военных операций показал очень высокий уровень наших возможностей. Мы не стремились отомстить, хотя это вполне можно было бы понять, так как на протяжении многих лет мы были жертвами оккупации.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Азербайджана Ильхам Алиев на проходящем в Университете АДА международном форуме на тему "К новому миропорядку".
"Посещающие Карабах и сегодня могут стать свидетелями творившегося там варварства. Именно поэтому я считал, что мы отомстим на поле боя, а за его пределами не совершим никаких действий, противоречащих нормальному человеческому поведению и правилам войны", - отметил глава государства, подчеркнув, что война велась в соответствии со всеми международными правилами и все специалисты это высоко оценили.скачать dle 11.3