"Melissa Group"un rəhbəri barəsindəki həbs qərarından apellyasiya şikayəti verməyib
Vətəndaşın evinin qanunsuz sökülməsi ilə bağlı həbs edilən "Melissa Group" tikinti şirkətinin sahibi Qalib Məmmədov barəsindəki qərardan apellyasiya şikayəti verməyib.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, Qalib Məmmədovla birgə həbs edilən ekskavator sürücüsü Qala Eynullayev də rəhbəri kimi şikayətçi olmayıb.
Belə ki, hər iki şəxs barəsində Xətai Rayon Məhkəməsi tərəfindən hər biri barəsində 1 ay müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Onlar qərar qəbul edilən gündən 3 gün ərzində şikayət vermə hüququna malik olublar.
Qeyd edək ki, hər iki şəxs Cinayət Məcəlləsinin 186.2.1(özgənin əmlakını qəsdən məhv etmə, zərərçəkmişə külli miqdarda zərər vurma) maddəsi ilə ittiham verilib.
Xatırladaq ki, birinci instansiya məhkəməsində Qalib Məmmədov barəsində həbs qətimkan tədbiri ilə bağlı təqdimata baxılarkən ev dustaqlığına çıxmaqla bağlı vəsatət verilmişdi, lakin məhkəmə vəsatəti təmin etməmişdi.скачать dle 11.3

Глава Melissa Group не обжаловал решение об аресте
Как сообщает Report, арестованный вместе с Галибом Мамедовым водитель экскаватора Гала Эйнуллаев также не подавал жалобу.
В отношении обоих лиц Хатаинским районным судом избрана мера пресечения в виде ареста сроком на 1 месяц.
Они имели право подать жалобу в течение трех дней со дня вступления решения в силу.
Отметим, что обоим лицам предъявлены обвинения по статье 186.2.1 (умышленное уничтожение чужого имущества, с причинением крупного ущерба потерпевшему) Уголовного кодекса АР.
Напомним, при рассмотрении представления о мере пресечения в виде ареста в отношении Галиба Мамедова в суде первой инстанции было подано ходатайство о его переводе под домашний арест, которое не было удовлетворено.
Напомним, 27 марта строительная компания Melissa Group осуществила снос жилого дома в Ясамальском районе Баку, что вызвало большой общественный резонанс.
После скандального сноса жилого дома руководитель Melissa Group Галиб Мамедов и сотрудник компании, водитель экскаватора Гала Эйнуллаев были арестованы.