"Azəriqaz" əməkdaşlarının ehtiyatsızlığı səbəbindən EV YANIB? - VİDEO
Xəzər TV-yə istinadən məlumat verir ki, hadisə paytaxtın Binəqədi rayonu, Ağamirək İsfahani küçəsi, döngə 3 ünvanında baş verib. Həmin vaxt evdə 5 nəfər olub.
Ev sahibi Etimad İsmayılovun sözlərinə görə, "Azəriqaz" İstehsalat Birliyinin əməkdaşları qaz xəttində olan sızıntını aradan qaldıran zaman anidən alovlanma baş verib.
Onun sözlərinə görə, hadisə zamanı anası yüngül xəsarət alıb. Yanğınla əlaqədar qurumun əməkdaşları bu gün ünvana baxış keçiriblər. Lakin verdikləri cavab ev sahibini qane etməyib.
Hadisə və dəymiş zərərin qarşılanması məsələsi ilə bağlı "Azəriqaz" İstehsalat Birliyinin mətbuat katibi Eldəniz Vəliyev bildirib ki, hazırda hadisə ilə bağlı araşdırma aparılır.

Неосторожность сотрудников "Азеригаз" стала причиной пожара в частном доме? - ВИДЕО
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, случай зафиксирован по адресу: Бинагадинский район, улица Агамирека Исфахани, переулок 3. Во время происшествия в доме находились 5 человек.
По словам владельца частного дома Этимада Исмайылова, во время устранения утечки на газовой линии сотрудниками ПО "Азеригаз" внезапно произошло возгорание. Он отметил, что в результате пожара его мать получила легкие травмы. Сотрудники структуры провели осмотр места происшествия, однако полученный ответ не удовлетворил Э.Исмайылова.
Пресс-секретарь ПО "Азеригаз" Эльдениз Велиев заявил, что в связи с пожаром ведется проверка. По его словам, после завершения расследования будет проведен ремонт и восстановление дома.