Nazir iki şöbə müdirini işdən çıxardı
Teleqraf.az-a istinadən xəbər verir ki, müdafiə sənayesi naziri Vüqar Mustafayevin əmri ilə qurumun iki şöbə müdiri vəzifəsindən azad olunub.
Bunlar nazirliyin Hüquq şöbəsinin müdiri İsmayıl İbrahim oğlu Kərimov və Maliyyə və uçot şöbəsinin müdiri Nadim Buludxan oğlu Babayevdir. Onların yerinə yeni təyinat olmayıb.
Hazırda Hüquq şöbəsi müdirinin səlahiyyətlərini müdir müavini Züleyxa Qafarova, Maliyyə və uçot şöbəsi müdiri vəzifəsini isə həmin strukturda müavin olan Səbinə Mustafayeva icra edirlər.
V.Mustafayevin əmri ilə Azad Ramiz oğlu Aslanov isə Müdafiə Sənayesi Nazirliyinin Kadrlar şöbəsinin müdiri təyin olunub. Bu vəzifə xeyli müddətdir boş idi.
Qeyd edək ki, işdən çıxarılan İsmayıl Kərimov və Nadim Babayevi 2019-cu ilin iyul ayında o zaman müdafiə sənayesi naziri olan Mədət Quliyev vəzifəyə təyin etmişdi.скачать dle 11.3

Министр оборонной промышленности Вугар Мустафаев уволил двух начальников
Как сообщает teleqraf.az, по приказу министра оборонной промышленности Вугара Мустафаева начальники двух отделов ведомства были освобождены от должности.
Это - начальник юридического отдела министерства Исмайыл Керимов и глава отдела финансов и учета Надим Байрамов. Новых назначений на их место не производилось.
В настоящее время полномочия начальника юридического отдела исполняет заместитель начальника Зулейха Гафарова, а отделом финансов и учета руководит заместитель в этой структуре Сабина Мустафаева.
По приказу Вугара Мустафаева Азад Асланов назначен начальником отдела кадров Министерства оборонной промышленности. Эта должность долгое время была вакантной.
Отметим, что уволенные Исмайыл Керимов и Надим Байрамов были назначены на должность в июле 2019 года бывшим министром оборонной промышленности Мадатом Гулиевым.