28.03.2025 17:13 1 158
İspaniyanın "Real" futbol klubunun baş məşqçisi Karlo Ançelotti aprelin 2-də vergi ödəməmə işi ilə bağlı Madrid məhkəməsində hakim qarşısına çıxacaq.
bu barədə "Relevo" portalına istinadla xəbər verir.
Bildirilir ki, Ançelotti 2014 və 2015-ci illərdə yalnız "Real"dakı maaşından vergi ödəyib, lakin əlavə gəlir mənbələrindən vergi ödəməyib. Ümumi borc məbləği 1.062 milyon avro (1.94 milyon manat) təşkil edib.
Prokurorluq Ançelotti üçün dörd il doqquz ay müddətinə həbs cəzası tələb edir.
65 yaşlı Ançelotti 2021-ci ildən "Real"a rəhbərlik edir, bundan əvvəl isə 2013-2015-ci illərdə komandanın baş məşqçisi olub. Onun rəhbərliyi altında "Real" iki dəfə İspaniya çempionatını və İspaniya Kubokunu qazanıb, komanda üç dəfə Çempionlar Liqasının qalibi olub.скачать dle 11.3

Тренер "Реала" Анчелотти предстанет перед судом
Сообщается, что Анчелотти в 2014 и 2015 годах выплачивал налог лишь со своей зарплаты в "Реале", но не с дополнительных источников дохода. Общая сумма задолженности составила 1.062 млн евро. Прокуратура требует для Анчелотти наказание в виде тюремного заключения на четыре года и девять месяцев.
Анчелотти 65 лет, он руководит "Реалом" с 2021 года, ранее он был главным тренером команды с 2013 по 2015 год. Под его руководством "Реал" по два раза выиграл чемпионат и Кубок Испании, трижды команда становилась победителем Лиги чемпионов.