Xaricdə təhsil almaq istəyənlərin NƏZƏRİNƏ - Sənəd qəbulunun başlanacağı TARİX AÇIQLANDI
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin "Mədəniyyət və yaradıcı sənayelər üzrə xüsusi Təqaüd Proqramı" çərçivəsində bakalavr və magistratura səviyyələri üzrə xaricdə təhsilin maliyyələşdirilməsi ilə bağlı 2 aprel 2025-ci il tarixindən etibarən sənəd qəbuluna başlanılacaq.
Bu barədə Mədəniyyət Nazirliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, proqram çərçivəsində audiovizual musiqi, kino (o cümlədən animasiya), videoqrafiya və fotoqrafiya), dəb sənəti, dizayn, kuratorluq, memarlıq, tədbirlərin təşkili, mədəni və yaradıcı sahə üzrə menecment, nəşriyyatlarla işin təşkili, oyun sənayesi, teatr, komediya və performans, yaradıcı texnologiyalar sahələri əsas ixtisaslaşma istiqamətləri kimi müəyyən edilib.
Təqaüd Proqramına müraciət etmək üçün qaydalar və şərtlər barədə məlumatları www.mystart.az saytından, Mədəniyyət Nazirliyinin digər rəsmi informasiya resurslarından və sosial şəbəkə hesablarından əldə edə bilərsiniz.скачать dle 11.3

ВНИМАНИЮ желающих обучаться за рубежом: объявлена дата начала приема документов
Прием документов по финансированию обучения за рубежом на уровнях бакалавриата и магистратуры в рамках "Специальной стипендиальной программы для культурной и творческой индустрий" Министерства культуры Азербайджанской Республики начнется со 2 апреля 2025 года.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на информацию, распространенную ведомством.
В рамках программы определены такие основные направления специализации, как аудиовизуальная музыка, кино (включая анимацию), видеография и фотография, мода, дизайн, кураторство, архитектура, организация мероприятий, культурный и креативный менеджмент, организация работы с издательствами, игровая индустрия, театр, комедия и перформанс, креативные технологии.
Информацию о правилах и условиях подачи заявок на стипендиальную программу можно получить на сайте www.mystart.az, других официальных информационных ресурсах и аккаунтах Минкультуры в социальных сетях.скачать dle 11.3