İrəvandan Bakıya torpaq gətirən müəllim Ermənistanda gördüklərindən DANIŞDI - VİDEO
Azərbaycanda yaşayan və burada riyaziyyat müəllimi işləyən Ogün Özdemir adlı Türkiyə vətəndaşının 2 gün əvvəl səfər etdiyi Ermənistanın paytaxtı İrəvanda çəkdiyi video sosial şəbəkələrdə maraqla qarşılanıb.
Xəzər TV-yə istinadən məlumat verir ki, 6 aydır Bakıda yaşayan Ogün Özdemir Türkiyə vətəndaşı olduğu üçün Ermənistana səfər etməsində heç bir problem olmayıb.
O, paylaşdığı video vasitəsilə İrəvandan bütün türk dünyasının Novruz bayramını təbrik edib.
Ogün Özdemir, həmçinin Azərbaycanın qədim torpağından azərbaycanlıları, o cümlədən Qərbi Azərbaycandan olan insanları salamlayıb.
Ogün Özdemir bildirib ki, Azərbaycanın bir parçası olan İrəvana səfər etmək onun çoxdankı planı olub. O, İrəvana necə getməsindən də danışıb. Əlavə edib ki, şəhər heç də erməni mediasının göstərdiyi kimi ürəkaçan deyil.
O.Özdemir deyir ki, İrəvan qədimdən, minillər boyu Azərbaycan türklərinin məskəni olub. Bu torpaqlardan 2 milyona yaxın Azərbaycan türkü zorla çıxarılıb. Buna görə də o, Qərbi Azərbaycandan olan dostları üçün İrəvandan torpaq da gətirib.

Работающий в Баку преподавателем гражданин Турции рассказал о поездке в Армению - ВИДЕО
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, он смог беспрепятственно отправиться в Иреван, поскольку является гражданином Турции.
В опубликованном видеоролике молодой человек поздравил весь тюркский мир с Новруз байрамы с наших исконных земель. Кроме того, он передал приветствия азербайджанцам, в том числе уроженцам Западного Азербайджана.
Оздемир отметил, что давно планировал посетить Иреван, который является частью исторического Азербайджана, и поделился своими впечатлениями о поездке. По его словам, город оказался далеко не в том состоянии, в каком его преподносят армянские СМИ.
Оздемир подчеркнул, что на протяжении тысячелетий Иреван был домом для азербайджанских тюрков, а около 2 млн азербайджанцев были насильственно изгнаны с этих территорий. По этой причине он привез землю из Иревана для своих друзей из Западного Азербайджана.