Sabahdan Novruz və Ramazan bayramları ilə əlaqədar tətil başlayır
Nazirlər Kabinetinin qərarına əsasən iş və istirahət günlərinin ardıcıllığını təmin etmək məqsədilə 2025-ci il 27 və 28 mart iş günləri ilə müvafiq olaraq 10 mart və 1 aprel istirahət günlərinin yerləri dəyişdirilib.
8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü Azərbaycanda qeyri-iş günü idi. Həmin gün şənbəyə düşdüyünə görə qeyri-iş günü avtomatik martın 10-na düşürdü. Sözügedən qərarla martın 10-u və aprelin 1-i iş günü hesab edilib.
Bununla 27 və 28 mart tarixləri qeyri-iş günləri olacaq. 29-30 mart tarixləri isə şənbə və bazar günlərinə düşür. Martın 30-31-də isə Azərbaycanda Ramazan bayramı qeyd olunacaq. Beləliklə, Novruz və Ramazan bayramları ilə bağlı tətil 12 gün davam edəcək. Yəni 20-31 mart tarixlərində Azərbaycanda iş günü olmayacaq.скачать dle 11.3

С завтрашнего дня в Азербайджане начинаются нерабочие дни в связи с праздниками Новруз и Рамазан
В соответствии с постановлением Кабинета министров, в целях обеспечения последовательности рабочих и выходных дней, рабочие дни 27 и 28 марта поменялись местами с нерабочими днями 10 марта и 1 апреля.
Международный женский день - 8 Марта в Азербайджане также был нерабочим днем. Поскольку этот день попадал на субботу, 10 марта также считалось нерабочим днем. Согласно вышеуказанному решению, 10 марта и 1 апреля в Азербайджане считаются рабочими днями.
Таким образом, 27 и 28 марта в Азербайджане также будут считаться нерабочими днями. 29 и 30 марта приходятся на субботу и воскресенье, а 30-31 марта в Азербайджане будет отмечаться праздник Рамазан. Таким образом, нерабочими в связи с праздниками Новруз и Рамазан будут считаться 12 дней - с 20-го по 31 марта.скачать dle 11.3