Baş nazirdən dövlət agentliyində maaşlarla bağlı QƏRAR
"Azərbaycan Respublikasının Strateji Obyektlərin Mühafizəsi Dövlət Agentliyinin hərbi qulluqçularının (Agentliyin rəhbərliyinə aid olan hərbi qulluqçular istisna olmaqla) aylıq vəzifə (tarif) maaşlarının məbləğləri" yeni redaksiyada təsdiqlənib.
Eyni zamanda "Azərbaycan Respublikasının Strateji Obyektlərin Mühafizəsi Dövlət Agentliyinin dövlət qulluqçusu olmayan mülki işçilərinin aylıq vəzifə (tarif) maaşlarının məbləğləri" yeni redaksiyada təsdiq edilib.
Maliyyə Nazirliyinə tapşırılıb ki, bu qərarın icrası ilə əlaqədar tələb olunan vəsaitin ödənilməsi məqsədilə müvafiq tədbirlərin həyata keçirilməsini təmin etsin.

Премьер-министр Али Асадов подписал постановление в связи с зарплатами в госагентстве
"Размеры ежемесячных должностных (тарифных) окладов военнослужащих Государственного агентства по охране стратегических объектов Азербайджанской Республики (за исключением военнослужащих, относящихся к руководству агентства)" утверждены в новой редакции.
В то же время в новой редакции утверждены "Размеры ежемесячных должностных (тарифных) окладов гражданских работников Государственного агентства по охране стратегических объектов Азербайджанской Республики, не являющихся государственными служащими".
Министерству финансов поручено обеспечить реализацию соответствующих мер для выплаты средств, необходимых для исполнения данного постановления.