14.03.2025 12:15 1 476
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin Gəncə regional qrupunun baş inspektoru Eşqin Qasımov məsələ ilə bağlıbildirib ki, faktla bağlı Goranboy Rayon Polis Şöbəsində araşdırma aparılır. Araşdırmanın nəticəsi barədə məlumat veriləcək.
"Goranboy şəhər 2 saylı tam orta məktəbin 9-cu sinif şagirdinin qaçırıldığı iddiası ilə bağlı yayılan xəbərə cavab olaraq bildiririk ki, məktəbin şagirdi martın 12-də ilk 3 dərsdə iştirak edib. 4-cü dərsdən məktəbi tərk edib, sonrakı dərslərdə iştirak etməyib".
Bu barədə Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, aidiyyəti qurumlarla birlikdə şagirdin valideyni ilə əlaqə saxlanılıb.
Məsələ ilə bağlı hazırda hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən araşdırma aparılır.
13 mart * * * * *
Goranboyda məktəbli qaçırılıb.
"Unikal"a istinadən məlumat verir ki, Goranboy şəhər 2 saylı tam orta məktəbin 9-cu sinif şagirdi Z. B. qaçırılıb.
İlkin məlumata görə, məktəbli dərs vaxtı qaçırılıb.
Hazırda hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları məktəblinin tapılması istiqamətində axtarışlar aparırlar.скачать dle 11.3

14.03.2025 12:15 1 440
В ответ на запрос Oxu.Az в связи с инцидентом старший инспектор гянджинской региональной группы пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД) Эшгин Гасымов заявил, что по данному факту в Гёранбойском районном отделе полиции ведется расследование. О его результатах будет предоставлена информация.
Учащаяся 9-го класса средней школы №2 города Гёранбой присутствовала на первых трех уроках 12 марта, однако на четвертом покинула учебное заведение и больше не возвращалась.
Об этом сообщили в Гянджа-Дашкесанском региональном управлении образования, комментируя распространившуюся новость о предполагаемом похищении девятиклассницы.
В администрации школы сообщили, что родители учащейся, а также соответствующие органы уведомлены о случившемся.
В настоящее время правоохранители проводят расследование по данному факту.
14 марта * * * * *
В городе Гёранбое произошел инцидент с похищением школьницы.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Unikal, неизвестные похитили ученицу 9-го класса средней школы №2 З.Б.
По предварительным данным, это произошло прямо во время занятий.
В настоящее время сотрудники правоохранительных органов ведут поиски пропавшей девушки.скачать dle 11.3