Beynəlxalq axtarışa verilmiş 3 nəfər Rusiyadan Azərbaycana ekstradisiya edilib
Bildirilib ki, "Mülki, ailə və cinayət işləri üzrə hüquqi yardım və hüquqi münasibətlər haqqında»" 07.10.2002-ci il tarixli Konvensiyanın tələblərinə uyğun olaraq Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları Abdullayev İframin Elbrus oğlu, Yusufov Emin Boris oğlu və Mehdiyev Natiq İsgəndər oğlunun ekstradisiyaları haqqında Baş Prokurorluğun vəsatətləri Rusiya Federasiyasının Baş Prokurorluğu tərəfindən təmin edilib.
Onların Azərbaycan Respublikası Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddələrində nəzərdə tutulmuş cinayət əməllərini törətmələrinə əsaslı şübhələr müəyyən edildiyindən, barələrində təqsirləndirilən şəxs qismində cəlb etmə haqqında qərar qəbul edilib və istintaqdan qaçıb gizləndiklərinə görə beynəlxalq axtarışa veriliblər.
Qeyd olunan şəxslər Rusiya Federasiyasının ərazisində saxlanılaraq Ədliyyə Nazirliyi Penitensiar Xidmətinin xüsusi konvoyunun müşayiəti ilə Azərbaycana gətiriliblər.скачать dle 11.3

В Азербайджан из РФ экстрадированы трое подозреваемых в совершении преступлений
Трое граждан Азербайджана, находившихся в международном розыске, экстрадированы в республику из России.
Как сообщили в пресс-службе Генеральной прокуратуры, экстрадиция осуществлена в соответствии с требованиями Конвенции "О правовой помощи и правовых отношениях по гражданским, семейным и уголовным делам" от 7 октября 2002 года.
По ходатайству Генпрокуратуры Азербайджана российская сторона удовлетворила запрос об экстрадиции Абдуллаева Ифрамина Эльбрус оглу, Юсуфова Эмина Борис оглу и Мехдиева Натига Искендер оглу.
Эти лица находились в международном розыске за уклонение от следствия, поскольку в отношении их имелись обоснованные подозрения в совершении преступлений, предусмотренных соответствующими статьями Уголовного кодекса Азербайджана.
"Задержанные на территории России доставлены в Азербайджан в сопровождении специального конвоя Пенитенциарной службы Министерства юстиции", - подчеркнули в ведомстве.скачать dle 11.3