İlham Əliyev Küveyt əmrinə təbrik məktubu göndərdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Küveyt Dövlətinin Əmiri Şeyx Məşəl əl-Əhməd əl-Cabir əs-Sabaha təbrik məktubu göndərib.
"25 Fevral - Küveyt Dövlətinin milli bayramı münasibətilə Sizi və Sizin simanızda bütün xalqınızı öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ürəkdən təbrik etməkdən və ən xoş arzularımı çatdırmaqdan məmnunluq duyuram.
Biz Azərbaycan-Küveyt dövlətlərarası əlaqələrinə xüsusi əhəmiyyət veririk. Xoş ənənələrə əsaslanan dostluq münasibətlərimizin və əməkdaşlığımızın inkişaf dinamikası bizi sevindirir. Siyasi əlaqələrimizin yüksək səviyyəsi bütün sahələrdə qarşılıqlı fəaliyyətimizin yeni məzmunla zənginləşməsində mühüm rol oynayır. Beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində sıx əməkdaşlığımızı ayrıca vurğulamaq istərdim.
Əminəm ki, birgə səylərimizlə ölkələrimiz arasında həm ikitərəfli, həm də çoxtərəfli qaydada əməkdaşlıq xalqlarımızın iradəsinə uyğun olaraq bundan sonra da inkişaf edəcək və möhkəmlənəcəkdir.
Belə bir əlamətdar gündə Sizə uzun ömür, möhkəm cansağlığı, işlərinizdə uğurlar, dost Küveyt xalqına daim əmin-amanlıq və rifah arzulayıram"скачать dle 11.3

Президент Азербайджана поздравил эмира Кувейта
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо эмиру Государства Кувейт Шейху Мишаалю аль-Ахмеду аль-Джаберу ас-Сабаху.
Рад от своего имени и от имени народа Азербайджана передать Вам и в Вашем лице всему Вашему народу сердечные поздравления и наилучшие пожелания по случаю 25 Февраля - национального праздника Государства Кувейт.
Мы придаем особое значение азербайджано-кувейтским межгосударственным отношениям. Нас радует динамика развития наших дружеских отношений и сотрудничества, основанных на добрых традициях. Высокий уровень политических связей играет важную роль в наполнении новым содержанием нашего взаимодействия во всех сферах. Отдельно хотел бы подчеркнуть наше тесное сотрудничество в рамках международных организаций.
Уверен, что благодаря совместным усилиям сотрудничество между нашими странами будет и впредь развиваться и крепнуть как в двустороннем, так и в многостороннем порядке в интересах двух народов.
В столь знаменательный день желаю Вам долгих лет жизни, крепкого здоровья, успехов в делах, дружественному народу Кувейта - постоянного благополучия и процветания".скачать dle 11.3