Sabah ölkə üzrə bütün pensiyalar ikiaylıq artımla ödəniləcək
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin (ƏƏSMN) tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu fevralın 25-də respublika üzrə pensiyaların tam ödənilərək yekunlaşdırılmasını nəzərdə tutub.
Bu barədə fond məlumat yayıb.
"Həmin gün güzəştli şərtlərlə pensiya hüququna malik şəxslərin də pensiyaları ödəniləcək. Yanvarın 1-dək təyin edilmiş bütün növ pensiyalar ilin əvvəlindən 8.1 faiz indeksləşdirilərək artırılıb, habelə fevralın 1-dən minimum pensiya artırılaraq 280 manatdan 320 manata çatdırılıb. Fevral ayının pensiyaları da yeni artımlarla birgə ödəniləcək, həmçinin indeksləşdirmə üzrə yanvar ayının artımı fevral ayının pensiyasına əlavə olunacaq", - məlumatda qeyd olunub.скачать dle 11.3

Завтра по всему Азербайджану будут выплачены все пенсии с двухмесячной надбавкой
Государственный фонд социальной защиты населения при Министерстве труда и социальной защиты населения Азербайджана планирует 25 февраля завершить в полном объеме выплату пенсий по всей стране.
"В тот же день будут также выплачены пенсии лицам, имеющим право на льготное пенсионное обеспечение. Все виды пенсий, назначенные до 1 января, проиндексированы и с начала года увеличены на 8.1%, а минимальный размер пенсии с 1 февраля увеличен с 280 манатов до 320-и. Февральские пенсии также будут выплачены с новыми надбавками, а январская надбавка по индексации будет добавлена к февральской пенсии", - отмечается в информации.скачать dle 11.3