Hava şəraiti ilə əlaqədar iki universitetdə dərslər onlayn keçirilir
Ölkə ərazisində keçən qeyri-sabit hava şəraiti ilə əlaqədar Xəzər Universiteti və ADA Universitetində onlayn dərslər təşkil edilib.
ADA Universitetindən bildirilib ki, təhsil müəssisəsinin kampusu açıq olsa da, hava şəraiti ilə əlaqədar əməkdaşların evdən işləməsinə, dərslərin isə onlayn formatda keçirilməsinə icazə verilib. Lakin tələbələrin kampusa gəlməsi ilə bağlı heç bir qadağa və ya məhdudiyyət tətbiq edilmir.
Xəzər Universitetindən verilən məlumata görə, bu gün hava şəraiti nəzərə alınaraq dərslərin həm onlayn, həm də əyani formada keçirilməsi təşkil edilib. Sözügedən situasiyanın yalnız bu gün üçün keçərli olduğu qeyd olunub.
Azərbaycan Universitetindən cavab olaraq bildirilib ki, dərslər əyani formada keçirilir, davamiyyət yaxşıdır. Hava şəraiti nəzərə alınaraq gecikən tələbələr də dərsə qəbul ediliblər, lakin axşam növbəsinin dərsləri başqa gün əvəzlənmək şərti ilə ləğv olunub.скачать dle 11.3

Из-за погодных условий занятия в двух вузах проводятся онлайн
В связи с неустойчивыми погодными условиями, наблюдаемыми на территории Азербайджана, в Университете Хазар и Университете АДА организованы онлайн-занятия.
Как сообщили Oxu.Az в пресс-службе последнего вуза, хотя кампус учебного заведения открыт, из-за погоды сотрудникам разрешено работать из дома, а занятия проводятся онлайн. Однако никаких запретов или ограничений на посещение студентами кампуса не существует.
Как заявили в Университете Хазар, учитывая погодные условия, занятия организованы как в очном, так и в онлайн-формате. Данная ситуация актуальна только на сегодняшний день.
В ответ на запрос в Университете Азербайджан редакции сайта отметили, что занятия проводятся очно, посещаемость хорошая. Учащиеся, опоздавшие из-за погодных условий, также были допущены к занятиям, однако уроки в вечерней смене были отменены и перенесены на другой день.скачать dle 11.3