İran parlamentinin sədri Bakıya gəlib
İran parlamentinin sədri Məhəmməd Bağer Qalibaf Asiya Parlament Assambleyasının (APA) 15-ci plenar sessiyasında iştirak etmək üçün Bakıya gəlib.
bu barədə "Azad İran" "Telegram" kanalına istinadən xəbər verir.
Qalibafı Bakıda Heydər Əliyev adına hava limanında Azərbaycan Milli Məclisinin sədr müavini Ziyafət Əsgərov qarşılayıb.
Xatırladaq ki, 15-ci sessiya "Asiyada çoxtərəfli əməkdaşlığın gücləndirilməsində parlament diplomatiyasının rolu" mövzusuna həsr olunub. Toplantıda 26 ölkə parlamentinin və 6 beynəlxalq təşkilatın nümayəndə heyəti, o cümlədən 10-dan çox ölkə spikerinin iştirakı gözlənilir.скачать dle 11.3

Спикер иранского парламента прибыл в Баку
Спикер парламента Ирана Мохаммад Багер Галибаф прибыл в Баку для участия в XV пленарной сессии Азиатской парламентской ассамблеи (АПА).
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Telegram-канал "Свободный Иран", Мохаммада Багера Галибафа в Международном аэропорту Гейдар Алиев встретил заместитель председателя Милли Меджлиса Азербайджана Зияфет Аскеров.
Отметим, что XV сессия АПА проходит под девизом "Роль парламентской дипломатии в укреплении многостороннего сотрудничества в Азии". В заседаниях примут участие делегации парламентов 26 стран, представители 6 международных организаций, а также более 10 спикеров парламентов.скачать dle 11.3