Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsindən yağışlı hava ilə bağlı XƏBƏRDARLIQ
Hazırda müşahidə olunan yağmurlu hava yollarda əlverişsiz mühit yaratmaqla yanaşı, qəza riskini də əhəmiyyətli dərəcədə artırıb.
Bununla bağlı Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi sürücülərə müraciət edib.
Bildirilib ki, yağışlı, çiskinli havalarda yol örtüyünün sürüşkən olması, görmə məsafəsinin məhdudlaşması və digər kritik hava şərtləri hərəkət iştirakçılarından diqqətli olmağı, qaydalara istisnasız əməl etməyi tələb edir.
"Həftəsonu magistral yollarda hərəkət intensivliyinin artacağını da nəzərə alaraq, xüsusilə səfərə çıxan sürücülərə sürət həddini minimuma endirmək, ara məsafəsini normadan artıq saxlamaq, avtomobilin şüşəsilənlərinin, işıq cihazlarının saz vəziyyətdə olmasına nəzarət etmək, ötmə, manevr etmə zamanı diqqətli olmaq tövsiyə olunur.
Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi əlverişsiz havanın piyadalar üçün də bir sıra çətinliklər yaratdığını qeyd etməklə yanaşı, onları da məsuliyyətli olmağa, qaydalara sözsüz əməl etməyə çağırır", - deyə müraciətdə qeyd olunub.скачать dle 11.3

Дорожная полиция обратилась к водителям в связи с дождливой погодой
Главное управление Государственной дорожной полиции Министерства внутренних дел Азербайджана обратилось к участникам дорожного движения в связи с нестабильной погодой на территории республики.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на информацию управления.
В дождливую погоду скользкое дорожное покрытие, ограниченная видимость и другие критические погодные условия требуют от участников движения быть внимательными и неукоснительно соблюдать правила.
"В выходные дни, когда движение в регионы становится более интенсивным, водителям, отправляющимся в регионы, рекомендуется контролировать скоростной режим, соблюдать дистанцию, проверить исправность стеклоочистителей и осветительных приборов автомобиля, быть внимательными при обгоне и маневрировании", - говорится в обращении.
В дорожной полиции также напомнили, что на фоне нестабильной погоды особую бдительность должны проявлять пешеходы.скачать dle 11.3