Bakıda dörd şirkətin əmlakına qadağa lenti bağladılar: Kustar üsulla hazırlanıb - VİDEO
Bakının Yasamal və Nizami rayonlarında təhlükəsizlik tələblərinə cavab verməyən qaldırıcı qurğuların istismarı dayandırılıb.
Bildirilib ki, FHN-in Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-Mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyinin əməkdaşları Bakının Yasamal və Nizami rayonlarının müxtəlif ünvanlarında "Akt ko LTD" MMC, "Rahatlığın Məkanı" MMC, "Karayev City" MTK və "Vesta Construction" MMC tərəfindən istismar olunan ümumilikdə doqquz ədəd "Pionner" qaldırıcı qurğusuna baxış keçirib.
Baxış zamanı qaldırıcı qurğuların istismarında insan həyatı və sağlamlığı üçün təhlükə yarada biləcək pozuntular aşkarlanıb.
Belə ki, qaldırıcı qurğuların istismarı zamanı təhlükəsizlik qaydalarına əməl edilmədiyi, o cümlədən texniki nəzarətin təşkili üçün cavabdeh şəxslərin təyin olunmadığı, qurğuların texniki sənədlərinin olmadığı və kustar üsulla hazırlandığı müəyyən edilib.
Aşkar edilmiş pozuntuların dərhal aradan qaldırılmasının mümkün olmadığı, eləcə də insan həyatı və sağlamlığı üçün yaratdığı təhlükə nəzərə alınaraq qaldırıcı qurğuların istismarı dayandırılıb, həmçinin cavabdeh şəxslərin iştirakı ilə aktlar tərtib edilib.скачать dle 11.3