"Diddi işi"ndə yeni dönüş: Reper hücuma keçir
ABŞ-də insan alveri və cinsi istismar ittihamı ilə təqsirləndirilən məşhur reper Diddi (əsl adı - Şon Kombs) əks-hücuma keçib - onu zorakılıqda ittiham edən qadınlara qarşı qarşılıqlı iddia qaldırıb.
Bu barədə "People" nəşri öz mənbələrinə istinadla xəbər yayıb.
Bildirilib ki, fevralın 4-də "Ceyn Dou" şərti adı altında iki qadın məhkəməyə iddia ərizəsi verib. Hər iki qadın 1990-cı illərdə hip-hop səhnəsində fəal olub və tez-tez reperlə qarşılaşıb.
Onlardan biri Diddinin bir neçə ştatda ona qarşı cinsi zorakılıq törətdiyini bildirib. Qadın Kombsun onu evindəki qonaqlığa xidmət göstərmək üçün işə götürdüyünü deyib. O iddia edib ki, ifaçı ona içki verib, bundan sonra o, huşunu itirib və təcavüzə məruz qalıb. Birinci Ceyn bu hadisənin kameraya çəkildiyini ehtimal edib.
İkinci Ceyn Dou da oxşar vəziyyətlərdən danışıb və qeyd edib ki, Diddi tərəfindən təcavüz halları bir neçə dəfə olub.
Kombsun vəkilləri qadınların ittihamlarını təkzib edərək, reperin heç vaxt cinsi zorakılıq törətmədiyini və insan alveri ilə məşğul olmadığını bildiriblər. Onlar qarşılıqlı iddialar qaldırıblar.
"Əvvəllər dediyimiz kimi, cənab Kombs gülünc və ya açıq-aşkar yalan olan iddialara cavab olaraq hər yeni fəndi cavablandıra bilməz. Cənab Kombs və onun hüquq komandası faktlara və məhkəmə prosesinin düzgünlüyünə tam əmindir", - deyə bəyanatda bildirilib.скачать dle 11.3

В деле P.Diddy новый поворот: рэпер подал встречные иски
Рэпер P.Diddy, настоящее имя которого Шон Комбс, подал встречный иск в отношении обвинивших его в насилии женщин.
Об этом сообщает издание People.
По информации источника, 4 февраля иски в суд подали две женщины, которые назвали себя Джейн Доу. Обе были активны на хип-хоп сцене в 1990-х годах и часто пересекались с рэпером. Одна из них сообщила, что P.Diddy совершил сексуальное насилие над ней в нескольких штатах. Женщина заявила, что Комбс нанял ее для обслуживания вечеринки в его доме. Она утверждает, что мужчина якобы напоил ее напитком, после которого она потеряла сознание и над ней совершили насилие. Джейн подозревает, что этот инцидент был заснят на камеру. Вторая Джейн Доу также заявила об аналогичных ситуациях, отметив, что случаи насилия со стороны P.Diddy были многочисленными.
Адвокаты Комбс опровергли обвинения женщин, отметив, что рэпер никогда не совершал сексуального насилия и не торговал людьми. Они подали встречные иски.
"Как мы уже говорили ранее, г-н Комбс не может ответить на каждый новый трюк, даже в ответ на заявления, которые являются нелепыми или явно ложными. Г-н Комбс и его юридическая команда полностью уверены в фактах и честности судебного процесса", - говорится в заявлении.скачать dle 11.3