"Zevs"in qardaşı 12 ilədək HƏBS EDİLƏ BİLƏR
"Farmaniya.com" dələduzluq piramidasının idarəçisi Hüseyn Quliyevin cinayət işi üzrə aparılan ibtidai istintaq yekunlaşıb.
"Qafqazinfo"ya istinadən məlumat verir ki, iş üzrə toplanmış materiallar baxılması üçün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinə göndərilib.
Sosial şəbəkələrdə populyar olan "Zevs"in (Ruslan Quliyev) qardaşı Hüseynə qarşı Cinayət Məcəlləsinin 193-1.3.2-ci (cinayət yolu ilə əldə edilmiş külli miqdarda pul vəsaitlərini leqallaşdırma) maddəsi ilə yekun ittiham elan edilib. O, bu maddə ilə təqsirli bilinərsə, əmlakı müsadirə edilməklə 7 ildən 12 ilə kimi azadlıqdan məhrum edilə bilər.
Hüseyn 4 ay əvvəl Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Kibercinayətkarlıqla Mübarizə Baş İdarəsi tərəfindən cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib, həmin vaxtdan da həbsdədir.
İş üzrə ilk iclas fevralın 17-si başlayacaq. Prosesə hakim Leyla Əsgərova-Məmmədova sədrlik edəcək.
Qeyd edək ki, 19 yaşlı Hüseyn zərərçəkənlərə yatırdıqları sərmayənin müqabilində yüksək məbləğdə qazanc əldə edəcəklərini deyib. Bu yolla sayta müraciət edən 18 mindən çox şəxsin qeydiyyatdan keçməsinə və nəticədə 400 min manata yaxın vəsaitin dələduzluq yolu ilə ələ keçirilməsinə nail olub.скачать dle 11.3

Брату блогера Руслана Гулиева грозит до 12 лет тюрьмы
Завершено предварительное следствие по уголовному делу Гусейна Гулиева, администратора финансовой пирамиды farmaniya.com.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Qafqazinfo, материалы дела направлены в Бакинский суд по тяжким преступлениям.
Гусейну Гулиеву, брату известного в социальных сетях блогера Руслана Гулиева (псевдоним - Zevs), предъявлено обвинение по статье 193-1.3.2 (легализация денежных средств либо иного имущества в крупном размере, добытого преступным путем) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики. В случае признания вины ему грозит от 7 до 12 лет лишения свободы с конфискацией имущества.
Четыре месяца назад Г.Гулиев был привлечен к уголовной ответственности Главным управлением по борьбе с киберпреступностью Министерства внутренних дел и с тех пор находится под стражей.
Первое заседание суда назначено на 17 февраля. Судебный процесс пройдет под председательством судьи Лейлы Аскеровой-Мамедовой.
Отметим, что 19-летний Г.Гулиев обещал своим клиентам высокую прибыль в обмен на инвестиции, что позволило ему привлечь к регистрации на платформе более 18 000 человек. Таким образом, он мошенническим путем присвоил около 400 000 манатов.скачать dle 11.3