Peskov: Moskva Polşanın Rusiya mülkiyyətinə qarşı görəcəyi tədbirləri cavabsız qoymayacaq
Varşava Rusiyanın diplomatik mülkiyyəti ilə bağlı tədbirlər görəcəyi təqdirdə Moskva Polşaya qarşı cavab addımı atacaq.
Rusiya mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bunu jurnalistlərə ölkə prezidentinin mətbuat katibi Dmitri Peskov bildirib.
"Təbii ki, biz bütün mümkün tədbirləri görəcəyik. Polşa tərəfindən hər hansı addımlar atılacağı halda, cavab tədbirləri qaçılmazdır", - o qeyd edib.
Daha əvvəl Rusiyanın Polşadakı səfirliyindən bildirilib ki, ölkə hökuməti Rusiyaya məxsus bir neçə obyektlə bağlı iddialar irəli sürür.скачать dle 11.3

Песков: РФ даст ответ в случае действий Польши против российской собственности
Россия примет ответные меры против Польши в случае действий Варшавы в отношении дипсобственности РФ.
Как передает Median.Az со ссылкой на российские СМИ, об этом заявил журналистам пресс-секретарь президента Дмитрий Песков.
"Естественно, мы будем принимать все возможные меры. Меры взаимности здесь неизбежны в случае, если какие-то действия будут предприниматься польской стороной", - сказал он.
Ранее в посольстве РФ в Польше сообщили, что польские власти имеют претензии по поводу нескольких объектов, принадлежащих РФ.скачать dle 11.3