Əhməd əş-Şaraanın Türkiyəyə səfər tarixi açıqlandı
Keçid dövründə Suriya prezidentinin səlahiyyətlərini icra edən Əhməd əş-Şaraa fevralın 4-də Türkiyəyə səfər edəcək.
Bu barədə Türkiyə Prezidenti Administrasiyasının Kommunikasiya İdarəsinin rəhbəri Fahrettin Altun "X" sosial şəbəkəsindəki hesabında məlumat verib.
O yazıb ki, əş-Şaraa Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın dəvəti ilə fevralın 4-də Ankaraya səfər edəcək:
"Danışıqlar zamanı Suriyadakı son hadisələr bütün aspektləri ilə müzakirə ediləcək, Suriyada iqtisadiyyatın bərpası, dayanıqlı sabitliyin və təhlükəsizliyin təmin edilməsi üçün iki ölkənin atmalı olduğu birgə addımlar qiymətləndiriləcək".
O əlavə edib ki, Türkiyənin çoxtərəfli platformalarda Suriyanın keçid hakimiyyətinə göstərə biləcəyi mümkün dəstək məsələsi də müzakirə olunacaq.скачать dle 11.3

Ахмед Аш-Шараа посетит Турцию
Исполняющий обязанности президента Сирии на переходный период Ахмед Аш-Шараа посетит с визитом Турцию 4 февраля.
Об этом заявил руководитель управления по коммуникациям администрации президента Турции Фахреттин Алтун.
"Временный президент Сирии Ахмед Аш-Шараа посетит Анкару во вторник, 4 февраля, по приглашению нашего президента Тайипа Эрдогана. В ходе переговоров будут обсуждаться последние события в Сирии во всех их аспектах, проведена оценка совместных шагов, которые необходимо предпринять двум странам для восстановления экономики, обеспечения устойчивой стабильности и безопасности в Сирии", - написал Алтун в X.
Он добавил, что будет также обсуждаться вопрос о возможной "поддержке Турции, которую она может оказать переходным властям Сирии на многосторонних платформах".скачать dle 11.3